Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

KMB Rota - sklon27.11.2017, 13:10
Dobrý den, definujete minimální sklon pro použití techto tašek 15st. máme část střechy navrženou na 12st. máte nějaké technické doporučení na skladbu aby šlo i tady použít..?
aleš mikule
Dobrý den. Minimální sklon střešních tašek je na základě zkušeností stanoven tak, aby konkrétní taška svojí konstrukcí byla stále funkční a nehrozilo buď její poškození, nebo příliš velké zatížení celého střešního pláště při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Střešní krytiny tvaru jaký má KMB ROTA většinou uvádějí minimální sklon 15° právě z těchto důvodů. Z toho vyplývá, ža i kvalitní vodotěsné podstřeší s bedněním, bude u střešních krytin typu KMB ROTA při nedodržení minimálního sklonu více namáháno povětrnostními vlivy a tudíž se bude zkracovat jeho životnost. Nehledě na to, že nebude možné poskytovat standardní 30-ti letou záruku na střešní tašky z důvodu nedodržení pravidel pokládky této krytiny. Pro spád 12° můžete použít střešní tašky KMB BETA a KMB HODONKA.
Okapová hrana20.11.2017, 00:25
Dobrý den, řeším zastřešení objektu s půdorysem pravoúhlého lichoběžníku, kde je jedna okapová hrana šikmá oproti hřebenu. Chtěl bych se zeptat zda je možné provést šikmou okapovou hranu z tašek KMB ROTA? Viděl bych to tak, že poslední lať bude kopírovat šikmou okapovou hranu střechy a tašky budou šikmo seříznuté. Je toto řešení možné a nebo musí být vždy okapová hrana rovnoběžná se hřebenem? Předem moc děkuji za odpověď.
Josef D.
Vzhledem k pravoúhlosti střešních tašek by i okapní hrana měla být rovnoběžná s hřebenem, aby se daly tašky správně vyrovnat. Pokud je okapová hrana šikmo a nejde vyrovnat, musely by se konce tašek uřezávat. Poškodí se tak ale čelní pohledová hrana a sníží se tuhost a pevnost tašek. I estetická stránka nebude zrovna nejlepší. Tento postup nedoporučujeme. Další a určitě funkčnější možností je, šikmou část nahradit oplechováním vsunutým pod tašky a vyústěným do žlabu, nebo použít nástřešní žlaby. Doporučuji nejdřív zkusit srovnat obě hrany pokud je to možné.
Rozbité střešní okno08.11.2017, 15:27
Rozbila se nám skleněná výplň střešního okna KM univ. výstupní 45X51 cm (údaj dle položkového rozpočtu zhotovitele). Nenašel jsem už výrobek s tímto označením ve Vaší nabídce. Jak je možné co nejjednodušeji řešit opravu (zasklení vhodným typem skla či jiného materiálu, zakoupení náhradní celé okenice, pokud ještě ve skladu je)? Předem děkuji za radu.
Jan Mrva
Dobrý den. Rozměr výlezu 45 x 51 cm úplně nesouhlasí s námi dodávanými výlezy ( blíží se ale rozměru 46 x 51 cm ). Je potřeba zjistit, zda se jedná opravdu o námi dodávaný výlez ( často dochází při realizacích k záměnám od jiných dodavatelů ). Pošlete na e-mail: martin.urbanec@kmbeta.cz fotografie Vašeho výlezu ( celkové i nějaké detaily ), abychom mohli identifikovat výrobce. Následně Vám můžeme nabídnout možná řešení. V současné době již dodáváme střešní výlezy pouze s výplní polykarbonátem. Výlezy se skleněnou výplní o rozměru 46 x 51 cm jsme dodávali před cca 7 lety.
KM beta Standard - laťování07.11.2017, 06:28
Dobrý den. Firma mě pokládá na klasickou sedlovou střechu kratinu KM Beta Standard. Laťování vyřešili tak, že latě položili odspodu krokve s roztečí 330mm, ale poslední lať jim vyšla ve vzdálenosti jen 200mm. Tvrdí mě, že to je správně, ale já si nemyslím, protože horní řada tašek na lati nedrží a sjíždí. Můžete mě poradit? Děkuji. M.
Marek Šebesta
Dobrý den. Laťování střechy a pokládka tašek jsou podrobně popsány v naší technické příručce, kterou najdete na našem webu. Vzdálenost všech latí se musí realizovat v rozpětí 320 až 340 mm od hřebene až k okapní hraně, kdy je poslední lať osazena 30 mm od hřebene. Pokrývač musí před realizací latí rozpočítat a vyměřit počet řad a v případě potřeby upravit délky krokví. Postup uvedené realizace je chybný. Navíc tašky na všech hranách střechy ( tedy i u hřebene ) musí být přikotveny, aby je nemohl strhnout vítr.
betonová taška HC bzenec30.10.2017, 20:01
Dobrý den Shoduje se něco s betonovou taškou HC Bzenec r.v. 1988?Jde mi především o tašky odvětrací.Děkuji za odpověd.Jirka
Jirka
Dobrý den. K uvedenému modelu tašek HC Bzenec z roku 1988 jsou kompatibilní tašky KMB BETA vyráběné do roku 2008, které se liší pouze přední zaoblenou hranou oproti rovnému tvaru předchozích tašek. V současné době máme ještě skladem tašky vyráběné do r. 2008, ale již v omezeném množství barev a doplňků. Doporučuji kontaktovat našeho regionálního zástupce s konkrétní poptávkou požadovaných tašek, který Vám zjistí skladové možnosti. Kontakt: http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html
taška kolektorová a taška kabelová30.10.2017, 15:37
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda vyrábíte též u tašky Hodonka tašku kolektorovou a tašku pro prostup kabelů, obojí pro FVE panely. V nabídce na webu u Hodonky nejsou uvedeny. Děkuji Jindřich Burian
Jindřich
Dobrý den. Pro typ tašek KMB HODONKA se standardně vyrábí pouze Taška kolektorová položka 12.3 v ceníku. Taška kabelových prostupů se k tomuto modelu zatím nevyrábí, ale můžete použít buď 11.7 Tašku betonovou anténní, nebo také 7.1 Taška větrací po odstranění mřížky.
vytvoření kalkulace materiálu30.10.2017, 10:34
Dobrý den, jsem rozhodnutý již podruhé použít krytinu Vaší značky. Rád bych si spočítal materiál na Vašich stránkách, ale potřebuji s tím poradit, konkrétně v kroku 1. Střecha je totiž sedlová 35 st. a na ni navazuje pultová 23 st. Nevím zda to lze spočítat naráz a nebo obojí zvlášť. Děkuji za odpověď. S pozdravem, Michal Pavinský
Michal Pavinský
Dobrý den. Kalkulačka na webových stránkách je pouze orientační a pokud máte různé tvary střech musíte je vypočítat každou samostatně. Pro podrobnější výpočet doporučuji poslat výkresy střechy k nám, na adresu bsk@kmbeta.cz, kde Vám ZDARMA kalkulaci zpracujeme přesněji, než je možné na webu.
vzájemný přesah tašek při pokládce24.10.2017, 13:41
Dobrý den, pro potřeby modelace přístupové cesty k solárním panelům, které budou umístěny na opačné straně střechy potřebuji zjistit potřebu nášlapných tašek (s nášlapem) tj. počet řad na této straně střechy, ale neznám čistou výšku tašek s ohledem na přesahy tašek při pokládce. Délce krokve je 4,761 m z čehož 0,6m je přesah střechy tj. "čistá délka" pak 4,16m. Ve druhé řadě od hřebene (délka 7,9m)budou dle doporučení větrací tašky (2ks/bm), ve třetí řadě pak nášlapná lávka 0,8m na 2 nášlapných taškách s držákem a to zhruba v polovině plochy osazené 6ks FV panely (3,3m) a k této lávce bychom pak chtěli zespoda střechy přidat několik nášlapných tašek s nášlapem. Pokud je odhad přesahů na vrcholu a spodku tašky 2*20=40mm správný, pak čistá výška tašky vychází 420-40=380mm a tedy počet řad v délce krokve 13 (4761/380). Prosím o rychlou reakci, pokud možno ještě během dnešního odpoledne (viz objednání krytiny). Předem moc děkuji
Jana Ch.
Dobrý den. V naší technické příručce dostupné na webových stránkách najdete přesné podmínky pro pokládku střešní krytiny. Vzdálenost první latě od vrcholu hřebene je 30 mm a druhá lať od okapu je vzdálena 320 mm od spodu první latě. Vzdálenost latí v ploše střechy je v rozmezí 320 až 340 mm podle spádu střechy a délky krokví.
Taška pro solar24.10.2017, 11:27
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li jde na vaši tašku na solar nějak uchytit konstrukce pro fotovoltaiku
Radek Zmeškal
Dobrý den. V sortimentu máme Tašku kolektorovou, která má v sobě připravené kotevní šrouby pro přichycení kotev solárního panelu, fotovoltaiky apod. Vlastní kotva, se již musí vyrobit dle potřeby a hmotnosti připevňovaného zařízení.
16.10.2017, 17:59
Dobrý den, chci se zeptat, zda se může použít pro odtah digestoře tato taška. 11.6 Taška betonová odvětrací. Mockrát děkuji za odpověď
Jan
Dobrý den. Prvek 11.6 Taška betonová odvětrací se standardně používá na odvětrání kanalizace a má průměr 110 mm. Je možné tuto tašku využít i k odvětrání WC, koupelen a digestoří, pokud uvedený průměr bude dostačující vzhledem k výkonu větráku. V případě potřeby většího průměru, máme k dispozici plastovou tašku odvětrací (položka 11.12 v ceníku), která má průměr 150 mm.
další »»