Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

KM Beta Standard24.08.2016, 07:24
Dobrý den, potřeboval bych dokoupit stejnou tašku, kterou mám na domě, ještě na garáž. Je to taška KM Beta cihlové barvy bez povrchové úpravy. Domnívám se, že se jedná o tašku Standard. Je ji možné ještě sehnat? Mohu někam k Vám zavolat? Díky, Špáta
Martin Špáta

Vazba rohů natupo22.08.2016, 11:17
Zravím,je možné Sedwix 17,5 vyzdít rohy natupo s pomocí ocelových pásek u bungalovu 12 na 8 m,nebo existuje jiný způsob bez řezání,díky.
František Kroc
Tupé spoje rohů jsou možné i pro tloušťku zdiva 175 mm. Důležité je statické posouzení vlivu zatížení na konstrukci zdiva a navržení dostatečného ztužení věnci. Projektant musí navrhnout dostatečně tuhou konstrukci, která bude zvládat veškerá zatížení působící na stavbu. Druhou možností je převazba cihel s dořezem ( viz Prováděcí TP SENDWIX ). Řezání se provádí diamantovým kotoučem ruční flexkou nebo na stolové řezačce.
speciální tašky11.08.2016, 11:08
Dobrý den,máme střechu z tašek KM Beta postavenou v r.2004.Nyní bych ji chtěl upravit a doplnit o některé speciální prvky. Anténní,odvětrávací,nášlapné a okrajové. Můj dotaz je zda současné výrobky jsou kompatibilní s produkty z r.2004 Děkuji J.Novák
Jiří Novák
Dobrý den. Střešní tašky KMB BETA vyráběné v současné době nelze v ploše, ani směrem dolu nebo nahoru, kombinovat se staršími modely tašek vyráběných cca do roku 2008. Doplňky ke staršímu modelu lze získat pouze plastové ( anténní, odvětrávací, apod. … ), nebo kovové ( např. držáky stoupací plošiny ). Při doplňování okrajových tašek je potřeba provést drobnou úpravu u starého modelu tašek, aby se mohly s novým modelem kombinovat. Podrobnosti Vám sdělí náš technický poradce – ing. Martin Urbanec, tel. 777 327 814, e-mail: martin.urbanec@kmbeta.cz .
nášlapná taška05.08.2016, 15:56
Dobrý den, máme na střeše tašku KMBeta starý typ 2007 a potřebovali bychom dokoupit k tomuto staršímu typu Bety nášlapné tašky. Jsme z Č.B. a dle prodejce zde již tyto nášlapné tašky nelze zakoupit a nabízí nám nášlapné univerzál háky. Chci se u Vás optat, zda je možné ještě sehnat originál starý typ nášlapných tašek aby se kominík dostal ke komínu...? Moc děkuji za odpověď. Soviarová
Soviarová
Dobrý den. Na starý model tašek bohužel nášlapné tašky nemáme již k dispozici a budete muset použít náhradní řešení pomocí univerzálních háků, které nabízí stejnou funkci jako nášlapné tašky.
Stará taška spolu s novou??02.08.2016, 00:07
Dobrý den, četla jsem že lze napojit starou tašku s tou novou, ale nám to prostě bez přibrušování nejde a po přibroušení se rozjíždí. Nemáte nějakou radu? Děkuji
Ilona Kabelova
Dobrý den. Napojení starého a nového typu tašek KMB BETA je možné pouze v celé výšce střechy. Pokud jsou staré tašky vpravo, je možné doleva pokračovat bez úprav, ale pokud jsou staré tašky vlevo, tak je potřeba je zúžit o cca 5 mm, aby svislé zámky do sebe zapadly.
Taška úžlabní.01.08.2016, 11:54
Dobrý den. Jak a čím nejlépe změřit úhly sklonu strechy, pro výrobu úžlabních tašek? Jak přesně? Děkuji Hrouzek,
Jaroslav Hrouzek
Dobrý den. Pravidla pro zadání tvaru tašek úžlabních i lomených do výroby a pro přípravu laťování, najdete v naší technické příručce pro střešní krytinu a také na webových stránkách. Co se týká změření úhlu, tak nejčastěji se používají sklonoměry, nebo vodováha s možností měření úhlů. Náhradní způsob je použití vodováhy a úhloměru.
protékání přívalového deště01.08.2016, 10:41
Mám čerstvě postavený garážový přístřešek u domu s krytinou KM BETA elegant, ale při přívalovém dešti prokapává pod hřebenáči. Nemá být pod nimi izolace? Zároveň u domu jsou střešní tašky na 1 cm u omítky, Jak zabránit protékání přívalového deště směřujícího na zeď domu mezi přístřeškem a štítem domu?
Michal
Dobrý den. Střešní tašky musí být proti zatékání po stěně odděleny vhodným tvarem oplechováním, které bude kotveno ke stěně a zakryto omítkou, nebo dobře utěsněné. Střechy ze skládaných střešních krytin nejsou 100% těsné proti hnanému dešti nebo sněhu a hlavně záleží také na způsobu a kvalitě řešení detailů. Z toho důvodu se aplikují vhodné folie, které odvádí proniklou nebo zkondenzovanou vlhkost mimo střešní plášť.
založení řady29.07.2016, 04:51
Dobrý den, mám od KM BETA PB 300 brus a potřebuji založit první řadu. Poskytujete tuto službu nebo můžete poradit?
miloslav
Dobrý den. Službu založení stavby neposkytujeme a doporučujeme, obrátit se na stavební firmy v regionu. Jednou z možností je založení pomocí zakládací soupravy, která vám pomůže vyrovnat první řadu do roviny.
sklon střechy28.07.2016, 16:29
Dobry den potřeboval bych vědět min sklon pro tašku km Beta děkuji
martinknopp
Dobrý den. Bezpečný sklon krytiny KMB BETA je 22° a minimální je 12°. V každém případě je ale nutné vyřešit skladbu vodotěsného podstřeší dle použitého typu folie pro doplňkovou hydroizolační vrstvu (DHV). V tomto směru by Vám měl poradit výrobce vybrané folie.
Odvětrací taška nastavení17.07.2016, 16:58
Dobrý den, je možné odvětrací klobouček nadstavit na vyžší vyšku od sklonu střechy?Dúvod nedostatečný odvětrání kanalizace.Jaky pruměr má napojení nadstrešní část klobouku a plastového kroužku pod kloboukem a zda je možné použít pro nastavení kanalizační pvc trubky. Dekuji Kamenisty
Kamenistý Juraj
Dobrý den. Dodávaný doplněk střešní krytiny Taška betonová odvětrací je certifikovaný a plně funkční prvek pro standardní odvětrání kanalizace. Jako variantu můžete použít Tašku plastovou odvětrací. Pokud Vám tyto doplňky nevyhovují, musíte se obrátit na jiné dodavatele těchto doplňků, kteří nabízejí univerzální prvky pro více typů krytin.
další »»