Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

ND na odvětrávací tašku04.01.2017, 20:00
Dobrý den, u odvětrávací tašky (starší model, rok výroby asi 2000, višňová barva) se mi rozbil vrchní klobouček. Mohl bych si objednat náhradní? Děkuji S pozdravem ing. Karel Hamouz
Karel Hamouz
Dobrý den. Samostatný plastový klobouček se pořídit nedá, ale je možné u nás koupit celý plastový nástavec včetně kloboučku, který se na původní základ tašky dá namontovat. Doporučuji kontaktovat našeho regionálního zástupce, nebo uvedený díl objednat ve stavebninách, které naší krytinu ve Vašem okolí prodávají. Důležité je uvést i období realizace střechy.
Nutnost podbití střechy.17.12.2016, 18:43
Dobrý den. Je nutné podbíjet střechu prkny pří sklonu střechy 13,6 stupňú. Tašky mám KMB Beta briliant a je u nich napsaná možnost použití již od 12 stupňů. Jaká zvolit opatření pro nejbezpečnější použití. Děkuji za odpověď.
Tomáš
Dobrý den. Při spádu střechy 13,6 stupňů je potřeba realizovat bednění a vodotěsné podstřeší. Bezpečný sklon pro betonovou střešní krytinu je 22°. Minimální je 12° a při tomto spádu je již nutné vzít v úvahu zvýšené požadavky na těsnost podstřešních vrstev. Důležité je také umístění stavby v terénu a jaké prostory se pod střechou nachází. Pokud je pod ní obytné podkroví, nebo se jedná o bungalov, je potřeba počítat s minimálně třemi zvýšenými požadavky a to při spádu 13,6° znamená použít bednění a střešní folii, která je schopná vytvořit vodotěsné podstřeší v kombinaci s podtěsněnými kontralatěmi.
kmb BOBORVKA12.12.2016, 09:14
Dobrý den, je možné použít stř. tašku KMB BOBROVKA pro sklon střechy 16 st.? jaké bezpeč. opatření jsou nutná ? děkuji za odpověď.
Karel
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se krytina BOBROVKA může realizovat pouze při spádu střechy nad 25° , je spád 16° pro tento typ krytiny nevhodný.
opadane hurdisky11.12.2016, 08:05
dobry den , kupil som dom a prekvapenie ked som odkryl strop zakrity palubovkou.... su tam I profily 6X14 , su hrdzave a trcia pretoze hurdisky su opadane . co s tym dalej ? spevnit , alebo netreba , statika treba zavolat ? alebo len osetrit profily farbou a sadrokarton . dakujem pekne , tazky .
miro
Dobrý den. Doporučuji konzultovat stav se statikem a nechat si zpracovat návrh opatření, které bude potřeba udělat vzhledem ke stavu stropní konstrukce a předpokládanému využití stavby.
PUR pěna04.12.2016, 22:40
Dobrý den, nikde jsem nenašel zmíňku o zdění cihelných ploků KM beta profiblok na pur pěnu- je tento způsob zdnění KM beta profiblok vhodný? Děkuji, Vlach
Radim Vlach
Dobrý den. Zdicí systém PROFIBLOK BRUS je také možné zdít na pěnu. Informace k dodávané pěně najdete v ceníku na str. 20.
povrchová úprava krytiny28.11.2016, 16:26
Dobrý den, prosím o informaci, zda-li střešní taška KM Beta Elegant má takovou povrchovou úpravu, která zamezuje porůstání/vzniku zeleně na svém povrchu (např. mech, ...), popř. jiná taška než Elegant? Děkuji
Martin Školoud
Dobrý den. Povrchová úprava BRILIANT o trochu lépe odolává mechům než úprava ELEGANT. Podle zkušeností z realizací střech, růstu mechu nezabrání ani glazovaná pálená taška, i na ní se mech může objevit. Mech nemá kořínky, tudíž nevrůstá do povrchu tašek, nepoškodí je a je možné ho ze střechy odstranit. Tvorba mechu hodně závisí na umístění stavby, okolním porostu a orientaci střešních ploch ke světovým stranám, stinné a vlhké prostředí více vyhovuje jeho růstu. Jedno je jisté, pokud se na střeše po čase mech objeví, tak po jeho odstranění se za obdobnou dobu vrátí zpět.
kartáčová lišta27.11.2016, 19:43
dd, když potřebuji 13m kartáčové lišty (km beta) kolik balení musím zakoupit ? děkuji machačková
Eva Machačková
Dobrý den. Kartáčová lišta je dlouhá 1m, potřebujete tedy 13 ks, které si můžete u nás objednat. Zasíláme doplňky zpoplatněnou službou PPL. Můžete se také obrátit na našeho regionálního manažera, který Vám doporučí specializovanou prodejnu na střešní krytiny ve Vašem okolí, kde si kartáčové lišty můžete pořídit také v potřebném množství. Celé balení obsahuje 20 ks kartáčových lišt.
Kompatibilita krytin31.10.2016, 20:05
Dobrý den, koupili jsme nedávno starší dům, který nyní rekonstruujeme. Na střeše jsou staré betonové tašky označené ČSSR Bzenec, staří cca 25 let. Je KMB Beta kompatibilní s touto starou krytinou? Na pohled vypadají stejně. Děkuji.
Sandra
Dobrý den. Současné tašky KMB BETA mají již trochu jiný tvar než ty Vaše. Pro drobné opravy máme ještě původní model v omezeném množství a barvách u nás na skladě. Pro informace o způsobu dodání kontaktujte našeho regionálního manažera v regionu. Starý model je možné napojit na nový po drobné úpravě tašek, ale pouze v celé svislici od hřebene k okapu.
odsávaní digestoře21.10.2016, 14:41
Dobrý den, prosím o doporučení vhodné tašky na napojení odsávání z digestoře. Typ tašky na střeše EN 490. Děkuji
Jurásek Svatopluk
Dobrý den. V sortimentu našich doplňků máme v současné době tašku pro odvětrání kanalizace o průměru 110 mm – položka 11.6 Taška betonová odvětrací. Záleží na tom zda tento průměr bude vyhovovat. Pokud bude potřeba větší průměr ( 125 nebo 150 mm ), doporučuji obrátit se na speciální prodejny střešních krytin, nebo na firmu HPI-CZ, která dodává plastové doplňky pro střešní krytiny.
střešní okno výstupní KM Beta25.09.2016, 13:40
Dobrý den, mám na domě krytinu KM Beta Briliant z roku 2007, ale zcela mi zkorodovalo střešní okno - celoplošně se odlupuje lak a plech je pod ním prorezlý. Chci ho vyměnit - mohu použít střešní okno hliníkové - střešní okno výstupní KM Beta 450×730, 10.3 ? Bude pasovat do starší krytiny? Před časem jsem se ptal někoho z Vaší firmy (jméno si nepamatuji) a ten mi řekl, že jste po roce 2007 měnili tvar tašek, proto se ptám. Díky, s pozdravem Petr Chmelař
Petr Chmelař
Dobrý den. Střešní okna výstupní 10.2 KM BETA 45x73 cm a 10.3 KM BETA 46x51 cm jsou univerzální a budou pasovat i na starší model tašek KMB BETA. Oproti stávajícímu modelu výlezu, který máte na střeše bude asi potřeba při osazování drobná úprava navazujících tašek ( přířez nebo výměna za novou ) podle potřebné velikosti otvoru pro osazení výlezu.
další »»