Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Difuzny odpor22.11.2018, 06:51
Dobry den, v technickom liste vapenno-pieskovej tehly uvadzate faktor difuzneho odporu napriklad 5/10. Co to znamena? ma teda difuzny odpor 5 alebo 10? Dakujem
Radovan
Dobrý den. Je to veličina, která vyjadřuje relativní schopnost látek propouštět difúzí vodní páry. Je poměrem schopnosti difúze daného materiálu se schopností difúze vzduchu. Pro vzduch je tedy faktor difuzního odporu 1. Čím vyšší číslo, tím vyšší je odpor propustnosti par. Uváděné hodnoty vychází např. z normy ČSN 73 0540, a jejich velikost je závislá na vlhkosti vzorků a způsobu měření. Jedná se o dolní a horní hranici faktoru difuzního odporu.
výstupní okno14.11.2018, 08:26
Dobrý den, prasklo mi plexisklo na výstupní střešním oknu (rozměr 46 x 51) a z toho důvodu zatéká na půdu. Výstupní střešní okno, stejně jako celou střechu mám od KM Bety a měl bych dotaz, zda-li by se dalo prasklé plexisklo u vás objednat, jako náhradní díl. Všimnul jsem si, že je na rámu okna přichyceno na čtyřech šroubech. Děkuji za odpověď.
Luděk Kočí
Dobrý den. Vzhledem k problémům s dodavatelem těchto výlezů (nebyl ochotný dodávat náhradní díly, ale pouze celé výlezy), již několik let tyto výrobky nenabízíme a tudíž nejsme ani schopni náhradní díly zajistit. Můžete si u nás objednat nový výlez kovový.
protisněhová zábrana - barva12.11.2018, 21:16
Dobrý den, je protisněhová zábrana pro KMBeta - elegant v barvě višňové. Také k tomu další komponenty. Je to možné?
Roman Sloup
Dobrý den. Protisněhová zábrana se dodává i v barvě višňové. Barevnosti najdete v naší technické příručce (TP) u jednotlivých doplňků. TP je dostupná na webových stránkách v sekci Odborné.
Větrací taška na digestoř10.11.2018, 22:00
Dobrý den, Budu mít digestoř o pr. 150mm a větrací taška má přechod ze 125mm na 110mm. Nebude problém při puštění digestoře? Tzv. pokles sání na úkor přechodu, hlučnější ventiace z digestoře, menší výkon. ¨ Děkuji za info
Tom
Dobrý den. Zúžení profilu pro odvětrání digestoře může mít vliv na správné a dostatečné odsávání vzduchu i na zvýšený hluk. Doporučuji pro průměr větráku 150 mm použít naší plastovou odvětrávací tašku s průměrem 150 mm položka 11.12 ceníku, nebo minimálně konzultaci s výrobcem digestoře, který by měl přesně specifikovat potřebný průměr odvětrání.
hřebenáč s věžičkou06.11.2018, 02:08
na které prodejně v Brně a okolí koupím? anebo mám objednat zásilku? děkuji martin
martin
Dobrý den. Pro získání informací kde v daném regionu můžete koupit, nebo objednat naše zboží, kontaktujte příslušného regionálního manažera, který Vám vše ochotně vysvětlí. Kontakty najdete na ceníku, nebo našich webových stránkách v sekci Obchodní síť http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html
Hřebenáč křížový04.11.2018, 10:06
Dobrý den, prosím o radu,který prvek hřebenáče se dá použít na spoj čtyř stejně šikmých nárožích u tzn.psaníčkové střechy(rovnoramenný jehlan o čtvercové základně).V nabídce máte pouze křížový hřebenáč-X, který je podle mně spíše na spoj čtyř hřebenů v jedné rovině.U BRAMACu jsem našel prvek křížového hřebenáče-XS.Čím se to řeší u vás?Děkuji a s pozdravem V.Neuman.
Vítězslav Neuman
Dobrý den. V současné době pracujeme na novém prvku (hřebenáč) pro řešení stanových střech ve vrcholu, který nám v sortimentu chybí. Momentálně je možné tento detail řešit klempířsky, nebo dořezáním a slepením standardních hřebenáčů, nebo hřebenáčů "Y".
příchytka řezaných tašek20.10.2018, 20:02
Dobrý den, prodáváte také nějaké příchytky řezaných tašek? Děkuji
Karel Volf
Dobrý den. Řezané tašky, pokud na nich již není žádný předražený otvor pro kotvení z výroby, lze připevnit příchytkou tašky (položka 15.6 ceníku), nebo přidrátováním. U prodejců střešních krytin je možné pořídit speciální příchytky s drátkem (tyto v sortimentu momentálně nemáme). Doporučujeme ale s pomocí polovičních tašek řešit dořezy tak, aby zbyl co největší kus základní tašky, alespoň s jedním otvorem pro kotvení.
kohout16.10.2018, 10:09
Zdravím, chtěla bych zakoupit hřebenáč s kohoutem, co všechno potřebuji k zachycení na střechu. děkuji
dol
Dobrý den. Hřebenový okrasný prvek s kohoutem je dodávaný jako komplet se všemi potřebnými příchytkami a návodem na montáž. Připevňuje se do řady standardních hřebenáčů.
Protisněhová zábrana12.10.2018, 15:06
dobrý den, lze použít protisněhovou zábranu 9.2 i pro tašky KM Rota? Je uvedena jako společné příslušenství, ale jen se chci ujistit děkuji Lorenc
Pavel Lorenc
Dobrý den. Taška protisněhová KMB ROTA je dodávána jako komplet - taška základní (s úpravou pro umístění protisněhové zábrany) a protisněhová zábrana.
náhradní střešní taška09.10.2018, 17:57
Vážení, v roce 1998 jsem zakoupila střešní krytinu KM Beta višňové barvy s hrubým povrchem. I když mám k dispozici ceník z toho roku 1998 tak jsem nezjistila bližší označení pro tyto tašky. Nemám žádné náhradní a teď se stalo, že se jich pár poškodilo. Prosím o sdělení čím je mohu nahradit a kde je seženu, event. na koho se mám obrátit. Děkuji. EBraz
Eva Brázdová
Dobrý den. Podle označení na spodním líci tašek zjistíte výrobce. Od roku 2008 již vyrábíme inovovanou tašku typ KMB BETA. Nový model střešních tašek KMB BETA a starý model se v ploše, nad a pod sebou nedají kombinovat ( mají rozdílnou krycí šířku i částečně tvar ), pouze je možné dávat je vedle sebe v celých svislých řadách ( vlevo a vpravo). V současné době máme ještě na skladě tašky starého typu, ale již velmi omezené množství barev a povrchové úpravy. Pro informace a možnosti jak získat tyto tašky, kontaktujte našeho zástupce v regionu.
další »»