Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

dota na kalkulaci19.06.2018, 23:24
V kalkulačním souboru jsou uvedeny položky 7.I Taška větrací za 177,1 11.VI Taška betonová odvětrávací - komplet za 1 121,00 co obsahuje položka komplet ? děkuji za odpověď
Šťovíček
Dobrý den. Položka ceníku 11.6 Taška betonová odvětrávací - komplet, obsahuje tašku s odvětrávacím komínkem a flexibilní hadici pro připojení na stoupací potrubí.
Štítek \03.06.2018, 09:46
Dobrý den, chtěla bych vědět, zda Štítek "CE označení shody" ,je uveden na každkém výrobku, potažmo na každé tašce. Děkuji Šepitková
Šepitková
Dobrý den. CE štítek je umístěný na balení palety střešní krytiny. Na některých střešních taškách v paletě je také uveden v zámku kód, podle kterého se prostřednictvím našich webových stránek (sekce ODBORNÉ/CE-označení shody) dá konkrétní CE štítek dohledat.
KM BETA Hodonka Elegant hnědá30.05.2018, 09:56
Dobrý den,chtěla jsem se poradit . Dnes nám pokrývají střechu a nová krytina je zaprášená. Děkuji . V. Suchanová
V. Suchanová
Dobrý den. K zaprášení střešní krytiny při realizaci nejčastěji dojde při řezání tašek na střeše (doporučujeme řezat tašky mimo střešní plochu). Pokud se jemný prach přilepí vlivem vlhkosti, není již většinou možné jej ze střechy smýt. Zkuste ještě opláchnout proudem vody. V případě neúspěchu, je jediné řešení zaprášené tašky přetřít originální akrylovou barvou, kterou na tašky aplikujeme při výrobě. Je možné ji u nás také zakoupit.
sklon střechy29.05.2018, 15:40
Prosím o info, kolik je minimální sklon střechy pro krytinu KM Beta, ale prosím o údaj cm/m. Nejsem si jist přepočtem stupńů na centimetry na metr. Děkuji. Jan Vrána.
Jan Vrána
Dobrý den. Minimální sklon pro použití krytiny KMB BETA je 12° a bezpečný sklon je 22°. Přepočet stupňů na délkové výměry je cca pro 12° výška 21,2 cm/1m a pro 22° je to 40,4 cm/1m.
vystupni stresni okno24.05.2018, 12:01
dobry den chystam se udelat novou strechu a s tim souvisi vymena vystupniho okenka.stavajici ma rozmer otvoru 61 na 61 a u vas lze poridit okno o rozmerech 450 na 730 nebo 460 na 510.nevim jak postupovat při jeho vymene.mam ponechat puvodni nebo mi poradite.dekuji stropek
stropek bohuslav
Dobrý den. V sortimentu střešních výlezů máme dva univerzální typy KM BETA 450x730 mm a 460x510 mm, a dále pak k jednotlivým typům krytiny kovové 500x600 mm, nebo 600x600 mm. Pokud budete vyměňovat výlez, bude potřeba přizpůsobit latě novému typu dle jeho velikosti. Vzhledem k tomu, že budete dělat novou střechu, neměl by být problém upravit latě tak, aby vyhovovaly i novému výlezu.
Elegant vs. Briliant23.05.2018, 17:28
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na povrchovou úpravu krytiny. Rozhoduji se mezi Elegant a Briliant. Jestli je povrchová úprava stejná a rozdíl je pouze lesk/mat? Jedná se mi o usazování nečistot na krytině.. Děkuji
Tomáš Žák
Dobrý den. Provedení BRILIANT nabízí lesklý a hladší povrch než je u matného provedení ELEGANT. V současné době můžeme také nabídnout novou povrchovou úpravu PREMIANT, která má navíc tenkou mikrobetonovou vrstvičku, která dělá povrch tašky ještě hladší. Nabízí se ve všech základních barevných odstínech. Pro ukázku a cenovou nabídku kontaktujte našeho regionálního manažera daného regionu.
ODVETRANI STRECHY z KMBETA23.05.2018, 13:39
Zdravim, mam sedlovou strechu z KM BETA(pre r. 2000), rozmer 7m x 10m(delka hrebenu). Strecha je castecne podkrovni, zbytek je pujd. Mam velikej problem, ze se mi pujd v letnich mesicich prohriva a chctel bych ho nejako odvetrat. Po kazdy strane mam 4ks odvetracich tasek, na hrebenu mam z kazdy strany odvetraci mrizku, ale je tam hrzone horko a tim padem se mi prohriva i podkrovi. Co by ste mi doporucili? Ja jsem si myslel, ze bych doplnil dodatecne jeste po dvou odvetracich tasek(ale jak ctu tak uz asi nebudou) nebo bych doplnil 2x odvetraci kominek(plastovej) po kazdy strane, pomohlo by to? Vikier mam delky 2,5m, tam nemam odvetraci tasku - co tam bych mohl dat? Nebo vymenit celou strechu?
Roman Jadrnicek
Dobrý den. Tašky větrací mají hlavní funkci při odvětrávání střešního pláště v mezeře mezi střešními taškami a doplňkovou hydroizolační vrstvou (DHV) - folií. Tento prostor se větrá z důvodu průběžného vysychání latí a kontralatí a také spodního líce střešních tašek. Teplotu vnitřního prostředí podkroví ovlivňuje hlavně tloušťka tepelné izolace a případně střešní okna. Pro snížení teploty v podkroví doporučuji zvětšit tloušťku tepelné izolace a použít kvalitnější okna s lepším zasklením. Pouhým odvětráváním mezery pod krytinou přirozeným prouděním vzduchu, se prostor v podkroví moc neochladí.
KMB pred rokom 200016.05.2018, 08:30
Dobry den, rad by som sa spytal, ci je mozne zakupit este stary profil betonovej tasky vyrabanej pred rokom 2000, alebo ci viete o podobnom profile. Jedna sa mi o prestupove tasky na kable a prestup digestora. Dakujem.
Jozef Achberger
Dobrý den. Na starý model střešních tašek KMB BETA vyráběných do roku 2008 je již většina doplňků doprodána. Pro odvětrání kanalizace nebo digestoří nabízíme plastovou tašku odvětrávací. Pro kabely je možné použít plastovou tašku anténní. V objednávce je nutné uvést požadavek na starý model tašek KMB BETA.
Laťovani strechy13.05.2018, 08:21
Dobrý den,mám valbovu střechu na zahradním domku spojený s altánem a chci udelat laťovani na strešni krytinu km beta elegant.Délka krokve je 250cm.Jak by som mal začit?Od hrebene by mela byt poslední lať 30mm?Nevim to rozpočitat a nerád by som odelal nejaku chybu.ďekuji
Vincent
Dobrý den. Rozměření krokví pro laťování je popsáno v naší technické příručce na str. 10. První stojatá lať od spodního kraje krokve je cca 79 mm a druhá je od ní 320 mm, poslední lať od vrcholu krokve je 30 mm. Ostatní vzdálenosti latí se musí rozpočítat tak aby splňovaly podmínky minimálního přesahu podle spádu střechy a rozmezí 320 až 340 mm. Pokud to nevychází, je potřeba upravit délku krokví.
výměna betonové krytiny09.05.2018, 09:05
Dobrý den, je možné vyměnit starou bet.krytinu uloženou na latích 50/35 rozteč 32,5 cm za KM beta? Můžu vám zaslat podklady pro předběžné nacenění? Děkuji, Kovačová
Dana Kovačová
Dobrý den. Střešní krytina KMB BETA se pokládá na latě vzdálené v rozmezí 320 až 340 mm, takže Vašich 325 mm je v toleranci. Pokud nebudete realizovat podstřešní folii, je možné stávající laťování, pokud je v pořádku a vydrží další desítky let, využít. ANO, podklady pro výpočet spotřeby materiálu nám můžete zaslat, buď pomocí webového rozhraní na našich stránkách, a nebo e-mailem na adresu bsk@kmbeta.cz.
další »»