Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

maximalni rozpeti stropu16.04.2017, 07:05
nas projektant mi rika, ze pokud budeme chtít stavět dům z vápenopískových cihel, tak max. rozpětí stropu je 5m, a ze nas projekt ma rozpeti 6,5 m. Je nejake reseni?
pavel svitil
Dobrý den. Rozpětí místnosti závisí na celkovém požadovaném zatížení stropní konstrukce, jejím typu a volbě stěn z vápenopískových cihel SENDWIX. Na výběr máte tloušťky stěn 175, 200 a 240 mm ( vyjímečně tl. 290 mm pro velká zatížení vícepatrovými budovami ). Pro uvedené rozpětí 6,5 m je možné zvolit volit tloušťku stěny 175, 200 i 240 mm, na základě výpočtu a posouzení statika pro daný případ. Základní informace statik najde v naší technické příručce Zdicí systém SENDWIX, která je dostupná i na našich webových stránkách.
odvětrávací taška15.04.2017, 11:12
Dobrý den, nutně bych potřeboval vědět kde koupím gumovou tzv. harmoniku pro odvětrávací tašku = při opravě střechy se mi vytratily. Mám 150mm trubky. Děkuji.
P.Heinrich
Dobrý den. Náhradní díly k odvětrávací tašce - napojovací flex hadice, je možné pořídit také u nás. Kontaktujte našeho zástupce v regionu. Kontakt: http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html .
Křemičitý písek09.04.2017, 14:54
Dobrý den. Na které vaší smluvní prodejně v Hradci Králové mohu koupit písek do pískoviště KP 401??
Pavel Hubáček
Dobrý den. Podrobné informace o prodeji všech našich produktů nejrychleji získáte od příslušného regionálního manažera, který má daný region na starosti. Kontakty na jednotlivé manažery najdete v každém našem ceníku, nebo na webu pod odkazem "Obch.síť".
POPRASKÁNÍ TAŠEK03.04.2017, 19:59
Dobrý den. Chci se zeptat,zda má na pokládání střechy vliv roční období,konkrétně zimní měsíce,kdy mrzne.Na naší nové střeše se objevilo větší množství popraskaných tašek. Jedná se o tašku KMB HODONKA. Předem děkuji za odpověď.
Hana Durajová
Dobrý den. Roční období nemá zásadní vliv na pokládku tašek, pokud jsou položeny podle předepsaných pokynů. Nejdříve je potřeba určit tzv. průměrnou krycí šířku a podle ní tašky pokládat. Je ale potřeba vzít do úvahy i aktuální teplotu při pokládce. Nejčastější chybou je položení tašek na doraz k sobě, nebo od sebe ( což umožní vůle v drážce ). Vlivem působení teplot ( chlad nebo teplo ) se tašky mírně smršťují nebo roztahují a pokud nemají vůli v drážce pak mohou praskat.
střešní krytina_sedlová střecha26.03.2017, 19:41
Dobrý den, jaký je rozdíl v životnosti tašek Briliant, Elegant a Standard? Děkuji za odpověď Chaloupková
Chaloupková
Dobrý den. Životnost betonových tašek se po dlouholetých zkušenostech odhaduje na cca 100 let ( záruka na funkčnost je 30 let dle záručního listu ). První betonové tašky se vyráběly bez povrchové úpravy a uvedenou dobu na střechách fungovaly, nebo ještě fungují. Povrchová úprava je hlavně estetická záležitost, ale vzhledem ke zvýšené ochraně povrchu tašek, určitě přispívá k odolnosti tašek proti povětrnostním vlivům. U tašek s povrchovou úpravou ( ELEGANT nebo BRILIANT ) se tedy také předpokládá minimálně stejná životnost, jako u tašek bez ní.
Průběh teplot ve stěně22.03.2017, 11:51
Na Vašich inter.stránkách /http://www.kmbeta.cz/prirucka-tepelna-technika/prirucka.html?id=41/ máte velmi hezky zobrazen průběh teplot ve stěně. Nemáte náhodou i srovnání Porovnání délky otopné sezóny u stavby se shodnými tepelnými ztrátami a jinou akumulací. Děkuji za informaci Přeji hezký den. V.H.
Vladimír Helíšek
Dobrý den. Délka otopné sezóny ve stavbě s vyšší nebo nižší akumulací je závislá na více faktorech a tím nejhlavnějším je člověk ( uživatel stavby ). Dalším důležitým faktorem je způsob větrání stavby - zda má rekuperaci, a nebo se větrá pouze otevřenými okny. Orientačně se dá říci ( na základě dosavadních studií ) že topná sezona v domě s vyšší akumulací zdiva je cca o 15 až 20 dní kratší než např. z pálených termobloků a cca o 30 dnů oproti zdivu z plynosilikátů. Akumulační zdivo ale funguje celoročně a v letních horkých dnech naopak poskytuje příjemný chlad oproti venkovním vysokým teplotám, protože se jen minimálně ohřeje díky zateplení a udržuje tak stabilní vnitřní teplotu.
Rozdíl teplot20.03.2017, 20:07
Dobrý den, vybírám barvu střechy dal jsem na doporučení a vybral jsi Vaši tašku KMB Beta ale váhám nad volbou barvy více by se mi líbila černá ale ostatní mě zrazují kvůli teplotě v podkroví a tím pádem k většímu tepelnému namáhání fólií atd... Jinak bych asi volil stejnou krytinu ale v barvě cihlová obě asi v povrchové úpravě briliant. Střecha bude udělaná tak jak má být fólie, kontra latě, latě a krytina. Rád bych věděl Váš názor na rozdíl teploty, namáhání a tak dále. Díky Kožíšek
Petr Kožíšek
Dobrý den. Barva krytiny do určité míry samozřejmě ovlivní teplotu tašek i prostoru pod nimi. Proto se také vytváří pod taškami dostatečně velká větraná mezera, aby teplo mohlo unikat. Ohřívání interiéru by měla zamezit správně nadimenzovaná tepelná izolace. Daleko více ovlivňují přehřívání střešní okna. Co se týká folií, doporučuji konzultaci přímo s jejich výrobci, kteří Vám doporučí vhodný typ podle životnosti s ohledem na tvar střechy, umístění stavby a využití podkroví. Současné kvalitní folie si umí s veškerými vlivy poradit, nesmí se na nich ale šetřit.
KM Beta Višňová Elegant - starý ty13.03.2017, 13:33
Dobrý den, mám od vás zakoupenou střešní krytinu (viz. nadpis) v roce cca 2004. Je možné ještě v tomto odstínu sehnat Tašku betonovou odvětrávací (digestoř,koupelna,WC, ...)? Popř. bych potřeboval kontakt, na koho se v tomto případě mohu obrátit. Okres Benešov u Prahy. Děkuji za odpověď.
Milan
Dobrý den. Ke staršímu modelu tašek KMB BETA již taška betonová pro odvětrání kanalizace není k dispozici. Můžeme Vám dodat plastovou variantu. Pro informace kontaktujte našeho regionálního manažera pro danou oblast. Kontakt: tel. 778 425 198, region51@kmbeta.cz.
Aktuální cena systému Sendwix L10.03.2017, 17:25
Dobrý den, jaká je aktuální cena systému Sendwix L typu 2420-t.j.cihla šířky 240,izolace 200,líc. cihla 115. tloušťka stěny 600 mm i s cenou za omítky. Děkuji.
Jiří Mikeš
Dobrý den. Cena celého systému závisí kromě ceny cihel a malt také na ceně izolace a dalších komponentů, které ale nedodáváme. Cenu bloků SENDWIX pro jednotlivé tloušťky stěn najdete v našem ceníku pro rok 2017 na str. 14. O aktuálních slevách na náš veškerý materiál Vám podá informace náš regionální manažer dle místa stavby, který Vám také doporučí prodejce ( stavebniny ), kde náš materiál výhodně nakoupíte. Skladby omítek a výpočet spotřeby materiálu najdete na stránkách www.kmb-profimix.cz v sekci doporučené skladby.
Tašky KM Beta06.03.2017, 16:16
Dobrý den, stavíme dům v Nejdku 560 m n.m. Je vhodná taška KM Beta Elegant? Střech má sklon 20 stupňů. Děkuji za odpověď J.Míček
Jan Míček
Dobrý den. Střešní tašky KMB BETA je možné použít i do oblastí s vyšší nadmořskou výškou, tedy i u Vás. Důležité je správně navrhnou a zrealizovat doplňkovou hydroizolační vrstvu ( folii a podklad ). Pro spád pod bezpečným sklonem krytiny ( BSK = 22° pro betonové tašky ) už je nutné počítat s kvalitní folií pro vodotěsné podstřeší a podkladem. Informace pro volbu typu folií najdete v naší technické příručce, nebo u jejich výrobců.
další »»