Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Pracovní postupy09.05.2018, 08:35
Dobrý den.Chtěl jsem si zobrazit pracovní postupy, ale nejde to, jelikož program (Adobe atd,) nesmím používat (je již delší dobu zakázaný), proto prosím o zaslání pracovních postupů do emailu. Děkuj. Verner Filip
Verner FILIP
Dobrý den. Pracovní postupy pro zdivo SENDWIX jsou volně dostupné k prohlížení na našich webových stránkách. Také jsou popsány v technické příručce, kde je také možné prohlížení bez nutnosti stahování.
Beta nebo Rota30.04.2018, 13:17
Dobrý den, řešíme pro nový bungalov "L" s valbovou střechou, zda použít Beta nebo Rota obě černý briliant. Díky Mádl
Petr Mádl
Dobrý den. Střešní krytiny KMB BETA, KMB HODONKA i KMB ROTA jsou vhodné na jakékoliv tvary střech. Důležitý je spád střechy - pro KMB BETA a HODONKA je použitelnost od 12° do 90° při bezpečném sklonu krytiny (BSK) 22° a pro KMB ROTA od 15° do 90° při BSK 25°. BSK, tvar, umístění střechy a způsob využití podkroví určují jaká bude skladba celého střešního pláště (typ folie a způsob její aplikace). Podrobnosti najdete v naší Technické příručce na střešní krytinu, která je dostupná na webových stránkách v sekci Odborné.
Antenní taška betonová24.04.2018, 15:07
Dobrý den, při objednání antenní tašky betonové, je potřeba ji upravovat, případně něco doobjednat k plné funkčnosti? Děkuji M.Hodan
M.Hodan
Dobrý den. Taška anténní betonová má na sobě hliníkový límec, který je odstupňovaný a lze jej upravit podle potřeby dle velikosti trubky pro anténu. Taška slouží jako prostupový prvek skrz střešní plášť a umožňuje dokonalé utěsnění antény proti zatékání. Samotná anténa ale musí být pevně přikotvená do střešní konstrukce (krovu), aby odolávala povětrnostním vlivům a neničila svým pohybem střešní plášť.
VP cihly24.04.2018, 13:05
Dočetla jsem se ve vaší technické příručce, že Vápenopískové kvádry SENDWIX musí být do okamžiku zabudování chráněny proti dešti. Máte prosím k dispozici informace o tom, jak se tyto cihly chovají při záplavách? Vzhledem k vysokým pevnostním charakteristikám bych očekávala, že ke statickému ohrožení objektu po záplavách by nemělo dojít, ale informace o nutnosti zdivo chránit před deštěm mě znepokojila. Projektuji budovu o 6. nadzemních podlažích v záplavové zóně. V návrhu počítám s VP cihlami, jednak vzhledem k vysokým pevnostem a také s ohledem na potřebu vysoké ochrany proti hluku z dopravy v daném místě. Hladina stoleté vody je na kótě +2,0m. Lze tyto cihly použít i pro zdivo, které by se teoreticky mohlo ocitnout pod hladinou " stoleté" vody? Prosím o odpověď co nejdříve, Děkuji, M. Kutnohorská
Ing. arch. Kutnohorská
Dobrý den. Jakékoliv zdivo (tedy i vápenopískové) je před i při realizaci potřeba chránit proti zbytečnému moknutí a vlhnutí, aby přílišná vlhkost neovlivnila tvrdnutí malt a lepidel, a následně i kvalitu omítek, nebo nebrzdila jejich aplikaci. Jedná se o standardní požadavek vyplývající z pravidel pro zdění. Vápenopískové zdivo je oproti jinému běžnému zdivu navíc deklarováno jako lícové zdivo s vysokou mrazuvzdorností a používá se na zdění plotů, elektro antoníčků, lícových fasád i komínů a tudíž musí být také odolné proti vlhkosti a povětrnostním vlivům.
Váha produktu15.04.2018, 15:00
Dobrý den, kolik váží Střešní okno výstupní KM Beta 45x73cm. Díky za odpověď, J. Látal.
Jiří Látal
Dobrý den. Hmotnost Střešního okna výstupního KM Beta 45x73cm je cca 11 kg.
Použití střešního okna15.04.2018, 10:17
Dobrý den, mám již mnoho let (1998) střechu z KM Beta elegant. Teď chci prosvětlit půdní prostor s co největší plochou střešního okna Střešní okno KMB ROTA kovové - 600x600 mm. Dá se použít i k výše zmíněné krytině? Mohl bych mé tašky vhodně "přiřezat", abych splnil požadavky okna? Děkuji za odpověď, J. Látal, Horní Lideč, okr. Vsetín.
Jiří Látal
Dobrý den. Střešní okno KMB ROTA kovové je výhradně určeno pro plochý typ krytiny KMB ROTA. Můžete ale využít univerzální střešní okna výstupní KM Beta 450 x 730 mm nebo 460 x 510 mm.
závětrná lišta - přichycení těsněn10.04.2018, 08:55
Dobrý den, stavíme rodinný domek. Jako krytinu máme tašku KM Beta briliant. Zakončení u stěny domu máme bez přesahu a je to ukončeno závětrnou lištou spodní. Firma, která nám pokládala střechu tuto závětrnou lištu připevnila k laťování z boku hřebíky. Toto ukotvení se mi nezdá jako příliš vhodné. Dále mi známý pokrývač sdělil, že se na plech závětrné lišty pod tašku dávají těsnící klíny, které tam rovněž nejsou. Prosím o Vaše stanovisko. Jakým správným technologickým způsobem se připevní závětrná lišta? Je nutný lepit těsnící klín pod tašku na plech závětrné lišty? Pokud existují nějaké technické listy správné instalace závětrné lišty spodní pod tašky, mohli byste mi prosím sdělit, kde je dohledám na internetu, popř. mi zaslat odkaz? Děkuji Petr Bláha
Petr Bláha
Dobrý den. Závětrná lišta se připevňuje vruty z boku do ukončující průběžné latě a příchytkami do latí, tak aby nemohlo dojít vlivem větru k jejímu uvolnění. Používají se nejčastěji dvě varianty - lišta s vodní drážkou a bez vodní drážky. U obou variant se doporučuje použití těsnících lišt obdobně jako u úžlabí, které utěsní prostor mezi taškou a oplechováním. Způsob řešení je na dohodě s pokrývačem.
Tupé spoje27.03.2018, 16:36
Dobrý den, v technologických příručkách ostatních výrobců VPC (Kalksandstein, Vapis) se uvádí možnost spojování zdiva "na tupo". Tedy nikoli na převázku, jak je běžné. Tyto tupé spoje jsou dovoleny za předpokladu plného promaltování styčných spar v místě spoje a zejména při doplnění ocelových spojek v každé ložné spáře zdiva. Ve Vašich podkladech jsem žádnou zmínku o takovémto řešení nenašel. Je tedy možné spoje takto realizovat? Děkuji za odpověď. Roman Vrtal
Roman Vrtal
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se i v našem případě jedná o zdivo z vápenopískových cihel, platí stejné zásady provádění jako u zmiňované konkurence. Informace o realizaci tzv. tupých spojů na místo vzájemné provazby zdiva najdete v naší technické příručce v kapitole 9.4 na str. 90, nebo přímo na webu http://www.sendwix.cz/prirucka-vpc/prirucka.html?id=94#section. Při volbě způsobu napojování nosných stěn je vždy potřeba posoudit statické požadavky konkrétní stavby a návaznost na ostatní konstrukce.
Formáty kvádrů sendwix16.03.2018, 14:15
DObrý den, chci se zeptat, zda vyrábíte vápenopískové kvádry sendwix i ve formátu 16 ale chci plné, děrované vidím že máte. Řeším to kvůli vysoké neprůzvučnosti a zároveň efektivitě výstavby.. Děkuji
Krejčík
Dobrý den. Vyrábíme pouze vylehčené dutinové bloky SENDWIX 16DF-LD. Důvodem je hlavně jejich hmotnost pro manipulaci. Plné bloky 16DF by byly již příliš těžké. Jeden blok 16DF-LD váží cca 37 kg a je určen pro zdění pomocí stavebního jeřábku. Plné bloky pro akustické zdivo tl. 240 mm vyrábíme ve formátu 8DF-LP AKU (Rw = 57 dB), které jsou určeny pro ruční zdění.
Alternativa15.03.2018, 20:48
Dobry den, existuje u Vas zejmena tvarova alternativa k Bramac Moravska Plus?
Jiri Jinger
Dobrý den. K modelu tašek Moravská Plus od firmy BRAMAC, máme typ tašky KMB HODONKA. Liší se trochu tvarem vlny.
«« předchozí      další »»