Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Kubatura sedla16.06.2017, 19:25
Dobrý den, ke zkoušce do školy mám projekt a potřebuji vypočítat kubaturu sedla, která se má vypočítat - délka*šířka*1/2 výšky. V tomto projektu mám objekt, který má sedlovou střechu, takže jsem vypočítala objem této střechy (podle vzorečku výše), ale po dalším hledání jsem zjistila, že sedlo není ta střecha. Potřebovala bych poradit, co je tedy kubatura sedla, co mám tedy vypočítat. Děkuji moc!
Lucia
Dobrý den. Pokud není správný výpočet kubatury sedlové střechy, která se někdy počítá pro zjištění tepelné bilance stavby, bylo by dobré zeptat se přímo zadavatele úkolu, co se požaduje za výpočet. U střech počítáme většinou m2, které potřebujeme na určení množství materiálu.
povolená odchylka05.06.2017, 05:26
Dobrý den, stavíme dům ze systému sendwix VPC 12 DF-LD. Bohužel jsme naměřili malou odchylku nosných stěn. Ráda bych se zeptala, jaká je povolená odchylka - v technických listech jsem nenasla. Díky
katka
Dobrý den. Neuvádíte o jakou odchylku stěn se Vám jedná. U jednotlivých výrobků jsou výrobní tolerance uvedeny na CE štítku. Pokud se jedná o rovinnost realizovaných stěn, je například v pravidlech pro zdění uvedeno: odchylka lícovaného povrchu (rovinnosti) zdiva určeného k omítání kontrolovaná příměrnou latí délky 2000 mm: +/- 10 mm.
Střešní krytina11.05.2017, 23:30
Dobrý den, chystáme se stavět a chtěl bych Vás poprosit o radu, budeme mít sklon střechy 28° stupnů, kterou Vaši střešní krytinu by jste mi doporučili? Určitě by jsme chtěli černou a matnou barvu. A bylo by možné udělat cenovou nabídku, když Vám zašlu projekt?? Děkuji a přeji hezký večer.
Zdeněk Koudela
Dobrý den, pro sklon 28° můžete použít všechny naše tipy střešní krytiny.http://www.kmbeta.cz/sortiment/ovyrobcich.html. Pokud chcete matný odstín, doporučuji variantu elegant, to splňuje beta a hodonka. Pro výpočet spotřeby materiálu můžete zaslat projekt na adresu BSK@kmbeta.cz
Stavba pece07.05.2017, 10:00
Dobrý den, mám spíš takový čistě teoretický dotaz na vlastnosti vápenopískové cihly. S firmou stavíme z KM Beta Sandwix ročně několik baráků, takže mám nějaké zkušenosti, ale zajímá mě, jestli je cihla vhodná i na stavbu pece? Samozřejmě šamotka je šamotka, ale co jsem si spočítal, tak vps cihla je na tom s tepelně akumulačními vlastnostmi docela lépe a hlavně cena šamotek mi vychází 8× někde úplně jinde. Teplota v takové peci na pizzu nebo chleba by nepřesahovala nějakých 400°C a podle specifikace se uvolňuje voda v cihle z chemické vazby někde kolem 600 - 700°C, tudíž se rozsype, ale viděl jsem zatížení žárem i při mnohem větších teplotách a cihla pořád držela. Tak se nechám radši poučit, mám být starej židák a ušetřit nebo radši kvůli tomu občasnému roztopení nakoupit šamotky? Děkuji za odpověď a omlouvám se za takové dotazy :D
Ondřej Skorka
Dobrý den. Vápenopískové cihly (VPC) mají velkou objemovou hmotnost a tudíž i výborné akumulační vlastnosti. Nejsou ale testované na žáruvzdornost jako například šamotové cihly. Z dlouhodobého hlediska bych používaní VPC na krby a pece, kde jsou přímo namáhány střídáním vysokých a nízkých teplot nedoporučoval, protože by se jejich struktura mohla postupně rozpadnout ( v závislosti na konkrétních podmínkách ). V případě odizolování zdiva z VPC od vysokých teplot, je toto zdivo na krby a komíny vhodné.
KM Beta06.05.2017, 13:14
Dobrý den,rád bych se zeptal,proč červenou KM Betu děláte bez povrchové upravy ve standartu,toto je zrovna barva kterou bychom chtěli na střechu,ostatní barevné tašky povrchovou upravu mají,je možné jí vyrobit i s povrchovou upravou(briliant) děkuji s pozdravem Vosáhlo J.
Josef Vosáhlo
Dobrý den. V sortimentu střešních tašek KMB BETA máme jak tašku bez povrchové úpravy ( probarvený beton do červena ), tak i tašky s povrchovou úpravou v barvě cihlové ( červené ) v obou variantách ELEGANT ( matná ) a BRILIANT ( lesklá ). Celý sortiment a barevné varianty najdete na našich stránkách. V případě potřeby kontaktujte našeho regionálního manažera, který Vám ochotně poskytne veškeré informace jak a kde krytinu pořídit v blízkosti Vaší stavby. Můžete také využít naší služby podrobného výpočtu spotřeby tašek a doplňků ZDARMA na Vaši střechu.
maximalni rozpeti stropu16.04.2017, 07:05
nas projektant mi rika, ze pokud budeme chtít stavět dům z vápenopískových cihel, tak max. rozpětí stropu je 5m, a ze nas projekt ma rozpeti 6,5 m. Je nejake reseni?
pavel svitil
Dobrý den. Rozpětí místnosti závisí na celkovém požadovaném zatížení stropní konstrukce, jejím typu a volbě stěn z vápenopískových cihel SENDWIX. Na výběr máte tloušťky stěn 175, 200 a 240 mm ( vyjímečně tl. 290 mm pro velká zatížení vícepatrovými budovami ). Pro uvedené rozpětí 6,5 m je možné zvolit volit tloušťku stěny 175, 200 i 240 mm, na základě výpočtu a posouzení statika pro daný případ. Základní informace statik najde v naší technické příručce Zdicí systém SENDWIX, která je dostupná i na našich webových stránkách.
odvětrávací taška15.04.2017, 11:12
Dobrý den, nutně bych potřeboval vědět kde koupím gumovou tzv. harmoniku pro odvětrávací tašku = při opravě střechy se mi vytratily. Mám 150mm trubky. Děkuji.
P.Heinrich
Dobrý den. Náhradní díly k odvětrávací tašce - napojovací flex hadice, je možné pořídit také u nás. Kontaktujte našeho zástupce v regionu. Kontakt: http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html .
Křemičitý písek09.04.2017, 14:54
Dobrý den. Na které vaší smluvní prodejně v Hradci Králové mohu koupit písek do pískoviště KP 401??
Pavel Hubáček
Dobrý den. Podrobné informace o prodeji všech našich produktů nejrychleji získáte od příslušného regionálního manažera, který má daný region na starosti. Kontakty na jednotlivé manažery najdete v každém našem ceníku, nebo na webu pod odkazem "Obch.síť".
POPRASKÁNÍ TAŠEK03.04.2017, 19:59
Dobrý den. Chci se zeptat,zda má na pokládání střechy vliv roční období,konkrétně zimní měsíce,kdy mrzne.Na naší nové střeše se objevilo větší množství popraskaných tašek. Jedná se o tašku KMB HODONKA. Předem děkuji za odpověď.
Hana Durajová
Dobrý den. Roční období nemá zásadní vliv na pokládku tašek, pokud jsou položeny podle předepsaných pokynů. Nejdříve je potřeba určit tzv. průměrnou krycí šířku a podle ní tašky pokládat. Je ale potřeba vzít do úvahy i aktuální teplotu při pokládce. Nejčastější chybou je položení tašek na doraz k sobě, nebo od sebe ( což umožní vůle v drážce ). Vlivem působení teplot ( chlad nebo teplo ) se tašky mírně smršťují nebo roztahují a pokud nemají vůli v drážce pak mohou praskat.
střešní krytina_sedlová střecha26.03.2017, 19:41
Dobrý den, jaký je rozdíl v životnosti tašek Briliant, Elegant a Standard? Děkuji za odpověď Chaloupková
Chaloupková
Dobrý den. Životnost betonových tašek se po dlouholetých zkušenostech odhaduje na cca 100 let ( záruka na funkčnost je 30 let dle záručního listu ). První betonové tašky se vyráběly bez povrchové úpravy a uvedenou dobu na střechách fungovaly, nebo ještě fungují. Povrchová úprava je hlavně estetická záležitost, ale vzhledem ke zvýšené ochraně povrchu tašek, určitě přispívá k odolnosti tašek proti povětrnostním vlivům. U tašek s povrchovou úpravou ( ELEGANT nebo BRILIANT ) se tedy také předpokládá minimálně stejná životnost, jako u tašek bez ní.
«« předchozí      další »»