Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

cena za Efekt16.02.2018, 17:27
Dobrý den. Jaký je cenový rozdíl mezi KM Beta Elegant, Briliant a Efekt na m2? Potřebujeme asi 400 m2 střechy. Děkuji.
David Pfeifer
Dobrý den. Současná ceníková cena základních střešních tašek KMB BETA ELEGANT (potřeba 10ks/m2) je 302,- Kč/m2 bez DPH (365,-Kč/m2 vč. DPH) a tašek KMB BETA BRILIANT je 326,- Kč/m2 bez DPH (394,- Kč/m2 vč. DPH). Tašky KMB BETA EFEKT se již nevyrábí. Současná sleva na základní tašky je 35% z ceny bez DPH. Slevy se v průběhu roku mohou lišit podle místa stavby a vyhlášených akcí. Doporučuji nechat si u nás zpracovat cenovou nabídku na Vaší konkrétní střechu včetně potřebných doplňků, která je ZDARMA, a pak následně komunikovat s naším zástupcem v regionu, který Vám vysvětlí podmínky a doporučí možnosti pořízení krytiny.
Rozdíl KM Beta starý a nový typ08.02.2018, 14:30
Dobrý den, mám střešní krytinu KM Beta. Potřebuji koupit odvětrávací tašku a zjistil jsem, že existuje "starý" a "nový" typ krytiny. Krytina je pravděpodobně z roku 2009 (pořizoval původní majitel). Podle čeho lze rozpoznat, zda má střecha je ještě starý nebo již nový typ? Děkuji.
Martin
Dobrý den. Nový model tašek KMB BETA je v prodeji od roku 2008. Rozdíl poznáte podle svislých drážek na levé straně tašky. Starý typ tašky má pouze dvě zvýšené drážky a nový typ má tyto drážky tři, přičemž třetí drážka plynule přechází do plochy tašky (viz obrázek v našem ceníku na str. 5, nebo na webu).
Odvětrací29.01.2018, 05:23
Dobrý den, máme betonovou krytinu km beta. Potřeboval bych jednu odvětrací, ale vidím pouze plastovou. Nevadí mísení materiálů? Pokud se má taška přichytit dvěma vruty, neteče do toho? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Jenda
Dobrý den. Plastové doplňky pro střešní krytinu jsou standardní u všech výrobců krytin a jsou plně funkční po dobu své životnosti. Naše firma ale navíc zároveň dodává i adekvátní doplňky betonové, které mají životnost a barevnost stejnou jako okolní základní tašky a je na ně poskytována stejná záruka 30 let. Pro odvětrání kanalizace se jedná o položku 11.6 Taška betonová odvětrávací - komplet. Tento doplněk je vhodný pro střešní krytinu KMB BETA vyrobenou po roce 2008.
Obvodové zdivo pasivního domu22.01.2018, 14:06
Dobrý den.Chci se zeptat jak by vypadala skladba obvodové stěny z vaší vápenocementové cihly SENDWIX P pro pasivní stavbu.Děkuji.
Milan Hlavatý
Dobrý den. Vlastní nosné zdivo z vápenopískových cihel SENDWIX můžete zvolit v tloušťkách 175, 200 a 240 mm podle potřeby statiky konkrétní stavby. Tloušťka tepelné izolace je pro všechny tři varianty tloušťky zdiva stejná. Pro pasivní domy se pro zateplovací systém nejčastěji používá šedý polystyren tloušťky 300 mm. Tloušťku a typ tepelné izolace, která má hlavní podíl na tepelněizolačních parametrech obvodové stěny, přesně určí podrobný výpočet tepelných ztrát navrhované stavby v závislosti na dalších posuzovaných parametrech a detailech. Hlavní výhodou systému SENDWIX jsou vysoké akumulační schopnosti zdiva z vápenopískových cihel, které tak zajistí příznivé a stabilní teploty uvnitř objektu po celý rok (v zimě i v létě). Všechny varianty skladeb zdicího systému SENDWIX P se zateplením najdete na našich stránkách www.sendwix.cz.
odvětrávací taška - digestoř11.01.2018, 16:53
Dobrý den, máme střechu pokrytou KMB Beta Elegant. Pro napojení digestoře byla použita odvětrávací taška 11.6. Stává se nám, že digestoří kape/teče na sporák. Odvětrávací trubka na půdě je nově obalená izolací. Může to být způsobeno touto odvětrávací taškou? Děkuji. Voj.
Vojíková
Dobrý den. Odvětrávací taška je primárně určena pro odvětrávání kanalizace, kde odkapávání kondenzátu nevadí. V případě použití pro odvětrání digestoří, koupelen a WC je potřeba na svislém potrubí vytvořit lapač kondenzátu (např. tzv. sifon) s odvodem do kanalizace, nebo do dostatečně velké nádoby. I když je stoupačka tepelně zaizolována, stále je průchod krytinou již v oblasti venkovních teplot a zde pak dochází ke kondenzaci vlhkosti a stékání vody do potrubí.
krytina Brilant na celou střechu28.12.2017, 20:20
Vážení mám statek 25x25 sklon asi 45% nejsem fachman,a cca 60% střechy bych chtěl dát nové, stodoly později tam je nový vlňák.Jeden dotaz je kolik by mě stála krytina,a zda později bude stejný odstín na stodolu,až bych jí měnil.
Josef Járos
Dobrý den. V současném platném ceníku je například cena základních tašek KMB BETA ELEGANT - 30,20 Kč/ks bez DPH ( tj. 302,- Kč/m2 krytiny při spotřebě 10ks/m2 ). Z této základní ceny se v průběhu roku poskytují různé slevy (např. v našem e-shopu je momentálně sleva na tašku základní 35%). Ohledně konkrétních slev Vám ochotně poskytnou informace naši regionální manažeři. Co se týká typu krytiny a barevného odstínu, zatím nepředpokládáme nějaké zásadní změny a měly by být současné modely v dohledné době stále dostupné.
KMB Rota - odvětrávací19.12.2017, 12:10
Dobrý den, rád bych koupil odvětrávací komplet KMB Rota, ale nikde nemůžu najít dostupnost a to ani na e-shopu. Kdy by byla odvětrávací taška k dispozici? Děkuji za odpověď
Miloslav E.
Dobrý den. Informace o možnostech pořízení střešní krytiny včetně doplňků Vám ochotně poskytne náš regionální manažer ve Vašem regionu ( kontakty najdete na našem webu ). Můžete také kontaktovat naše objednávkové oddělení. Primárně můžete celý střešní sortiment pořídit prostřednictvím našich obchodních partnerů ( stavebnin se zaměřením na střechy ), nebo přes náš e-shop. Standardně míváme všechny doplňky skladem, a přesnou informaci Vám poskytne objednávkové oddělení.
KMB Rota - sklon27.11.2017, 13:10
Dobrý den, definujete minimální sklon pro použití techto tašek 15st. máme část střechy navrženou na 12st. máte nějaké technické doporučení na skladbu aby šlo i tady použít..?
aleš mikule
Dobrý den. Minimální sklon střešních tašek je na základě zkušeností stanoven tak, aby konkrétní taška svojí konstrukcí byla stále funkční a nehrozilo buď její poškození, nebo příliš velké zatížení celého střešního pláště při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Střešní krytiny tvaru jaký má KMB ROTA většinou uvádějí minimální sklon 15° právě z těchto důvodů. Z toho vyplývá, ža i kvalitní vodotěsné podstřeší s bedněním, bude u střešních krytin typu KMB ROTA při nedodržení minimálního sklonu více namáháno povětrnostními vlivy a tudíž se bude zkracovat jeho životnost. Nehledě na to, že nebude možné poskytovat standardní 30-ti letou záruku na střešní tašky z důvodu nedodržení pravidel pokládky této krytiny. Pro spád 12° můžete použít střešní tašky KMB BETA a KMB HODONKA.
Okapová hrana20.11.2017, 00:25
Dobrý den, řeším zastřešení objektu s půdorysem pravoúhlého lichoběžníku, kde je jedna okapová hrana šikmá oproti hřebenu. Chtěl bych se zeptat zda je možné provést šikmou okapovou hranu z tašek KMB ROTA? Viděl bych to tak, že poslední lať bude kopírovat šikmou okapovou hranu střechy a tašky budou šikmo seříznuté. Je toto řešení možné a nebo musí být vždy okapová hrana rovnoběžná se hřebenem? Předem moc děkuji za odpověď.
Josef D.
Vzhledem k pravoúhlosti střešních tašek by i okapní hrana měla být rovnoběžná s hřebenem, aby se daly tašky správně vyrovnat. Pokud je okapová hrana šikmo a nejde vyrovnat, musely by se konce tašek uřezávat. Poškodí se tak ale čelní pohledová hrana a sníží se tuhost a pevnost tašek. I estetická stránka nebude zrovna nejlepší. Tento postup nedoporučujeme. Další a určitě funkčnější možností je, šikmou část nahradit oplechováním vsunutým pod tašky a vyústěným do žlabu, nebo použít nástřešní žlaby. Doporučuji nejdřív zkusit srovnat obě hrany pokud je to možné.
Rozbité střešní okno08.11.2017, 15:27
Rozbila se nám skleněná výplň střešního okna KM univ. výstupní 45X51 cm (údaj dle položkového rozpočtu zhotovitele). Nenašel jsem už výrobek s tímto označením ve Vaší nabídce. Jak je možné co nejjednodušeji řešit opravu (zasklení vhodným typem skla či jiného materiálu, zakoupení náhradní celé okenice, pokud ještě ve skladu je)? Předem děkuji za radu.
Jan Mrva
Dobrý den. Rozměr výlezu 45 x 51 cm úplně nesouhlasí s námi dodávanými výlezy ( blíží se ale rozměru 46 x 51 cm ). Je potřeba zjistit, zda se jedná opravdu o námi dodávaný výlez ( často dochází při realizacích k záměnám od jiných dodavatelů ). Pošlete na e-mail: martin.urbanec@kmbeta.cz fotografie Vašeho výlezu ( celkové i nějaké detaily ), abychom mohli identifikovat výrobce. Následně Vám můžeme nabídnout možná řešení. V současné době již dodáváme střešní výlezy pouze s výplní polykarbonátem. Výlezy se skleněnou výplní o rozměru 46 x 51 cm jsme dodávali před cca 7 lety.
«« předchozí      další »»