Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

svislost zdiva29.08.2017, 08:55
Prosím o názor. Stavíme dům z vápenopískových cihel 175mm. Realizační firma se v druhém, posledním podlaží dopustila odchylky od svislé osy o 35 mm, je tam uprostřed něco jako vlna Stěna je 16m dlouhá, 3m vysoká. Může to být vážnější než jen pohledový problém
Petr Holý
Dobrý den. Váš dotaz by měl spíš směřovat na projektanta nebo statika, zda celková únosnost uvedené stěny ( která je dost velká ), nebude vzhledem k její štíhlosti touto nepřesností narušena. Záleží také na příčném ztužení stěny např. kolmými stěnami nebo věncem. Další problém ale nastává u realizace omítek a zateplení, jak bude tato odchylka vyrovnána?
velikost bobrovky a barva24.08.2017, 15:31
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat potřebuji velikost 17,5 x 38 zda máte takový to rozměr a klasickou barvučervenou nebo cihlovou,budeme rekonstruovat střechu.Děkuji Dobrovová
monika dobrovova
Dobrý den. Vyrábíme betonové střešní tašky KMB BETA o rozměru 420 x 331 mm a k nim poloviční formát 420 x 182 mm. Podrobnosti najdete na www.kmbeta.cz. Doprodáváme také ještě zbylé zásoby z ukončené výroby tašek BOBROVKA, rozměr 420 x 168 mm. Vámi požadovaný rozměr bohužel v sortimentu nemáme.
označení shody20.08.2017, 19:52
Dobrý den,, před 8 roky jsem koupila střešní krytinu KM Beta elegant višňová. Nyní potřebuji CE- označení shody (kolaudace) , ale vaše stránky na mě požadují kod výrobku, který jsem na tašce nenašla. Prosím o radu jak CE obdržet. Děkuji Čiperová
Helena Čiperová
Dobrý den. V současné době je na střešních taškách vyznačen kód, který najdete buď ve svislém zámku na levé straně tašky, nebo na jejím spodním líci ( cca na každé šesté tašce ). Podle kódu, který následně vložíte na našich webových stránkách v sekci Odborné/CE-označení shody, se Vám otevře příslušný CE štítek. V případě, že na taškách kód nenajdete, pošlete svoji žádost s uvedeným přesným typem krytiny ( např. KMB BETA ELEGANT CIHLOVÁ ) a datem pořízení tašek včetně čísla faktury od KM BETA a.s. ( viz záruční list ) na e-mail: kmbeta@kmbeta.cz. Příslušné doklady Vám zašleme.
prosakování tašek12.08.2017, 13:24
Dobrý den, mám na přístřešku tašky KMBeta Elegant, ale po deseti letech při větším dešti je na několika místech patrné mírné prosakování. Uvažuji proto o povrchovém nátěru, a protože vím, že nové tašky měly povrch z nějaké akrylátové hmoty, jaký materiál mi doporučíte. Předem děkuji za zprávu hm
hájek
Dobrý den. Pro obnovení povrchové úpravy je nejdříve potřeba dokonale očistit povrch tašek od prachu a nečistot. Potom teprve můžete aplikovat novou povrchovou úpravu. Můžeme Vám nabídnou originální akrylovou barvu, která se aplikuje na střešní tašky ve výrobě. Barvu můžete stříkat nebo natírat. Pro informace o cenách a podmínkách dodání kontaktujte našeho zástupce v regionu.
bezpečný sklon06.08.2017, 09:32
Dobrý den, můžete mi sdělit co se rozumí termínem bezpečný sklon u tašky Km BETA a kolik by jste nejméně doporučil pro pokládku , s tím aby se nemuseli přelepovat okraje difuzní folie.
Jan Podaný
Dobrý den. Bezpečný sklon krytiny ( BSK ) je hodnota udávaná pro jednotlivé druhy a tvary všech krytin na základě dlouholetých zkušeností. Pro betonové skládané krytiny stejného typu jako je KMB BETA je BSK 22°. Podle této hodnoty se pak následně určuje jaká skladba střešního pláště je vhodná pro danou stavbu na konkrétním místě. Z toho také vyplyne, jaký typ folie s jakou úpravou spojů musí být realizován. Nejméně opatření je u střech s vyšším spádem bez obytného podkroví ( cca od 35° ), nejvíce pak tam, kde je obytné podkroví a nizké spády ( kolem a pod BSK ).
Farebna stalost krytiny03.08.2017, 17:50
Dobry den,rad by som sa dozvedel aka je farebna stalost krytiny KM Beta Hodonka Briliant a v ktorom zavode sa u Vas vyraba.Za odpoved vopred dakujem.S pozdravom.Cernicky.
Cernicky
Dobrý den. Na střešní tašky poskytujeme záruku 30 let, která se vztahuje na jejich funkčnost dle Záručního listu. Na povrchovou úpravu je záruka stejná, jakou nám poskytuje její zahraniční výrobce a je dle zákona 24 měsíců. Střešní tašky KMB HODONKA se vyrábí v závodě Kyjov.
kolik do metru31.07.2017, 21:42
Dobrý den. Kolik tašek hodonky elegant je do metru čtverečního při pultové střeše se sklonem cca 35 st. ? Děkuji
Troják
Dobrý den. Orientační spotřeba tašek KMB HODONKA i KMB BETA je 10 ks / m2. Přesné množství záleží na vzdálenosti latí podle spádu a reálné délky krokve na kterou je potřeba latě rozměřit ( ve Vašem případě je rozteč latí 320 až 340 mm ). Poznámka: Nesmíte zapomenout odpočítat tašky větrací, okrajové a pultové.
Barva tašky versus teplota na půdě17.07.2017, 12:56
Dobrý den, měl bych dotaz jaký má vliv barva tašky, momentálně přemýšlím o KMB BETA Elegant nebo Brilant černá.. Provozuji pod střechou, zateplen je strop půdy, nějaké elektronické zařízení a nyní zde mám eternit.. Zajímalo by mne zda se bude půda více ohřívat.. Děkuji
Jiří Zelenka
Dobrý den. Je všeobecně známo, že tmavší barvy více přitahují sluneční záření a tudíž i tašky černé barvy se budou rychleji zahřívat. Myslím si ale ( nemáme žádná měření ), že po určité době bude teplota pod střešní krytinou obdobná ať je barva jakákoliv. Betonová krytina, se díky větší tloušťce než má eternit prohřívá pozvolněji a tudíž déle ochrání podstřeší před ohříváním. Na druhou stranu ale také déle pak chladne. Vaše zařízení, pokud to potřebuje, bych doporučil chránit konstrukcí s tepelnou izolací potřebné tloušťky pod jakoukoliv krytinou a také doporučuji zajistit dostatečné větrání půdního prostoru.
biele bodky30.06.2017, 10:09
Asi pred mesiacom som postavil obvodové múry z tehly km beta profiblok 300, murované na klasickú maltu. Za krátky čas sa začali tvorit na tehly biele bodky a postupne odlupovať časti tehly. Myslím, že to nie je normálne a tehla by sa tak nemala správať, nerád by som bol, aby mi dom spadol na hlavu, kvôli zhoršeným pevnostným a statickým vlastnostiam tehly. Viete mi vysvetliť čo to je? Ďakujem za vysvetlenie
Tomáš
Dobrý den. Jedná se nejspíš o výskyt tzv. cicvarů, které se sledují pouze pokud pevnost výrobku poklesne o 15%. Výskyt uvedených cicvarů neovlivňuje funkční vlastnosti výrobků a lze je bez omezeni použít do stavby. Ke každé výrobě je vypracovaný protokol o vlastnostech, který si může odběratel podle datumu výroby vyhledat na našich internetových stránkách. Kód produktu je na boku bloku.
Pokládka KM Beta27.06.2017, 11:42
Chci se zeptat na doporučený způsob pokládky tašek KM Beta, zda je lepší je dávat na vazbu nebo v přímých řadách nad sebou. Děkuji za odpověď
Fiala
Dobrý den. Střešní tašky KMB BETA a KMB HODONKA se zásadně kladou na střih ( v řadách nad sebou bez převazování ) a střešní tašky KMB ROTA se naopak vždy pokládají na vazbu.
«« předchozí      další »»