Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

střešní krytina_sedlová střecha26.03.2017, 19:41
Dobrý den, jaký je rozdíl v životnosti tašek Briliant, Elegant a Standard? Děkuji za odpověď Chaloupková
Chaloupková
Dobrý den. Životnost betonových tašek se po dlouholetých zkušenostech odhaduje na cca 100 let ( záruka na funkčnost je 30 let dle záručního listu ). První betonové tašky se vyráběly bez povrchové úpravy a uvedenou dobu na střechách fungovaly, nebo ještě fungují. Povrchová úprava je hlavně estetická záležitost, ale vzhledem ke zvýšené ochraně povrchu tašek, určitě přispívá k odolnosti tašek proti povětrnostním vlivům. U tašek s povrchovou úpravou ( ELEGANT nebo BRILIANT ) se tedy také předpokládá minimálně stejná životnost, jako u tašek bez ní.
Průběh teplot ve stěně22.03.2017, 11:51
Na Vašich inter.stránkách /http://www.kmbeta.cz/prirucka-tepelna-technika/prirucka.html?id=41/ máte velmi hezky zobrazen průběh teplot ve stěně. Nemáte náhodou i srovnání Porovnání délky otopné sezóny u stavby se shodnými tepelnými ztrátami a jinou akumulací. Děkuji za informaci Přeji hezký den. V.H.
Vladimír Helíšek
Dobrý den. Délka otopné sezóny ve stavbě s vyšší nebo nižší akumulací je závislá na více faktorech a tím nejhlavnějším je člověk ( uživatel stavby ). Dalším důležitým faktorem je způsob větrání stavby - zda má rekuperaci, a nebo se větrá pouze otevřenými okny. Orientačně se dá říci ( na základě dosavadních studií ) že topná sezona v domě s vyšší akumulací zdiva je cca o 15 až 20 dní kratší než např. z pálených termobloků a cca o 30 dnů oproti zdivu z plynosilikátů. Akumulační zdivo ale funguje celoročně a v letních horkých dnech naopak poskytuje příjemný chlad oproti venkovním vysokým teplotám, protože se jen minimálně ohřeje díky zateplení a udržuje tak stabilní vnitřní teplotu.
Rozdíl teplot20.03.2017, 20:07
Dobrý den, vybírám barvu střechy dal jsem na doporučení a vybral jsi Vaši tašku KMB Beta ale váhám nad volbou barvy více by se mi líbila černá ale ostatní mě zrazují kvůli teplotě v podkroví a tím pádem k většímu tepelnému namáhání fólií atd... Jinak bych asi volil stejnou krytinu ale v barvě cihlová obě asi v povrchové úpravě briliant. Střecha bude udělaná tak jak má být fólie, kontra latě, latě a krytina. Rád bych věděl Váš názor na rozdíl teploty, namáhání a tak dále. Díky Kožíšek
Petr Kožíšek
Dobrý den. Barva krytiny do určité míry samozřejmě ovlivní teplotu tašek i prostoru pod nimi. Proto se také vytváří pod taškami dostatečně velká větraná mezera, aby teplo mohlo unikat. Ohřívání interiéru by měla zamezit správně nadimenzovaná tepelná izolace. Daleko více ovlivňují přehřívání střešní okna. Co se týká folií, doporučuji konzultaci přímo s jejich výrobci, kteří Vám doporučí vhodný typ podle životnosti s ohledem na tvar střechy, umístění stavby a využití podkroví. Současné kvalitní folie si umí s veškerými vlivy poradit, nesmí se na nich ale šetřit.
KM Beta Višňová Elegant - starý ty13.03.2017, 13:33
Dobrý den, mám od vás zakoupenou střešní krytinu (viz. nadpis) v roce cca 2004. Je možné ještě v tomto odstínu sehnat Tašku betonovou odvětrávací (digestoř,koupelna,WC, ...)? Popř. bych potřeboval kontakt, na koho se v tomto případě mohu obrátit. Okres Benešov u Prahy. Děkuji za odpověď.
Milan
Dobrý den. Ke staršímu modelu tašek KMB BETA již taška betonová pro odvětrání kanalizace není k dispozici. Můžeme Vám dodat plastovou variantu. Pro informace kontaktujte našeho regionálního manažera pro danou oblast. Kontakt: tel. 778 425 198, region51@kmbeta.cz.
Aktuální cena systému Sendwix L10.03.2017, 17:25
Dobrý den, jaká je aktuální cena systému Sendwix L typu 2420-t.j.cihla šířky 240,izolace 200,líc. cihla 115. tloušťka stěny 600 mm i s cenou za omítky. Děkuji.
Jiří Mikeš
Dobrý den. Cena celého systému závisí kromě ceny cihel a malt také na ceně izolace a dalších komponentů, které ale nedodáváme. Cenu bloků SENDWIX pro jednotlivé tloušťky stěn najdete v našem ceníku pro rok 2017 na str. 14. O aktuálních slevách na náš veškerý materiál Vám podá informace náš regionální manažer dle místa stavby, který Vám také doporučí prodejce ( stavebniny ), kde náš materiál výhodně nakoupíte. Skladby omítek a výpočet spotřeby materiálu najdete na stránkách www.kmb-profimix.cz v sekci doporučené skladby.
Tašky KM Beta06.03.2017, 16:16
Dobrý den, stavíme dům v Nejdku 560 m n.m. Je vhodná taška KM Beta Elegant? Střech má sklon 20 stupňů. Děkuji za odpověď J.Míček
Jan Míček
Dobrý den. Střešní tašky KMB BETA je možné použít i do oblastí s vyšší nadmořskou výškou, tedy i u Vás. Důležité je správně navrhnou a zrealizovat doplňkovou hydroizolační vrstvu ( folii a podklad ). Pro spád pod bezpečným sklonem krytiny ( BSK = 22° pro betonové tašky ) už je nutné počítat s kvalitní folií pro vodotěsné podstřeší a podkladem. Informace pro volbu typu folií najdete v naší technické příručce, nebo u jejich výrobců.
Váha palety26.02.2017, 11:43
Dobrý den prosím Vás kolik je v paletě metru a kolik je nosnost . A jestli se u Vás můžu zaregistrovat ze živnostenkým listem na odběr.Děláme rekonstrukci Okálu. Děkuji Frančák Rýmařov Tel 606837619 www.okaly.cz
Pavel Frančák
Dobrý den. Střešní krytiny KMB BETA je v paletě 252 ks tj. 25,2 m2. Hmotnost 1ks tašky 4,25kg a palety je cca 1090kg. Střešní krytiny KMB HODONKA je v paletě 240 ks tj. 24 m2. Hmotnost 1ks tašky 4,25kg a palety je cca 1040kg. Ohledně registrace kontaktujte našeho regionálního manažera, který s Vámi vše probere. Kontakty najdete na: http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html.
Ztracené bednění24.02.2017, 08:16
dobrý den, hledám technický list vašeho ztraceného bednění a nemohu ho najít na stránkách. Mám tuším šířku 400 neb 300 a délku 500
Marketa Foster
Dobrý den, ztracené bednění nemáme v sortimentu výrobků.
taška hadicovych prostupu19.02.2017, 11:55
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal : chceme umístit multisplitovou klimatizační jednotku na střechu a jde nám o tašku hadicových prostupů, jaký průměr je otvoru v tašce ? Děkuji
Václav Otčenášek
Dobrý den. Průměr otvoru ( plastové manžety ) v Tašce hadicových prostupů je 50 - 75 mm. Klimatizační jednotka musí být kotvena do konstrukce krovu.
KM beta visnova elegant stary mode17.02.2017, 15:22
Dobrý den, máme na střeše starý typ tašek KM Beta višňová elegant. Potřebovali bychom cca 25-30 větracích tašek a také nášlapné tašky pro lávku ke komínu + 1 tašku odvětrávací. Je možnost ke starému typu základní tašky tyto speciální tašky ještě získat, případně kombinovat s novým typem tašek? Mohu kdyžtak poprosit o kontakt na někoho z jižních Čech - České Budějovice, Prachatice) s kým mohu jednat? Děkuji Reindlová
Hana Reindlová
Dobrý den. Máme ještě skladem, ale již omezené množství sortimentu staršího modelu tašek. Nášlapné tašky již jsou bohužel doprodány, ale je možné použít univerzální kovové háky. Pro informace kontaktujte našeho zástupce v regionu. Tel. 774952798, e-mail: region50@kmbeta.cz .
«« předchozí      další »»