Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Příprava elektroinstalace05.01.2019, 18:34
Dobrý den, čeká mě kompletní elektroinstalace v rodinném domě, kde tvoří většinu zdiva vápenopískové tvárnice od Vaší společnosti. Rád bych se zeptal, zda máte typ na vhodný korunkový vrták pro vyhloubení kapes na elektroinstalační krabice. Popř. i na techniku (způsob i např. stroje), jakou krabice vrtat. Nemám problém s pořizovací cenou, ale rád bych docílil efektivity při práci. Mnohokrát děkuji za odpověď
Jakub S.
Dobrý den. Pro vrtání otvorů na krabičky pro elektroinstalace nabízíme vyzkoušenou diamantovou korunku. Jedná se o položku 8.19 Vykružovací korunka v našem ceníku pro zdivo SENDWIX. Používá se na ruční rozbrušovací elektrickou pilu. Při ohleduplném zacházení s ní lze vyvrtat 40 až 50 otvorů.
Věncovky, material na stavbu03.01.2019, 19:07
Dobrý den, Prohlížel jsem si Vaši nabídku palenych cihel. Nabízíte vypočítání materiálu na hrubou stavbu? Přemýšlím o vašich cihlach brus 300. V projektu mám železobetonový věnec 300x300mm. Nahrazuje tento rozměr Vaše věncovka? Je o 50mm nižší, ale to by mi nevadilo. Děkuji za odpověď.
Petr

dotaz na odvětrávací tašku 11.327.12.2018, 12:54
Dobrý den, na RD mám krytinu KM Beta vč. odvětrávacích tašek - 11.3 Taška plastová odvětrací. U jedné z nich ale zřejmě došlo k ucpání a do koupelny prostupuje nesnesitelný zápach z ventilace. Musel jsem vypnout i ventilátor od el. Při výstupu na střechu jsem zkoušel demontovat klobouček, ale nešlo to. Mám obavy při použití větší síly, že praskne. Takška je dobře připevněná, zapáskováná. Můžete mi poradit, jak můžu tento problém odstranit? Je možné demontovat klobouček? Popř. je nutné demontovat celou tašku? Všiml jsem si, že u kloboučku není moc prostoru na provzdušňovaní. Zřejmě se ucpal z kondenzace vody a daných nečistot či jiným způsobem (hmyz, drobný pták). Děkuji. M. Ihnát
Marek Ihnát
Taška plastová odvětrávací je sice skládaná z několika dílů, ale její rozebrání je již komplikované a mohlo by dojít k prasknutí. Nejjistější by byla demontáž celé tašky.
Difuzny odpor22.11.2018, 06:51
Dobry den, v technickom liste vapenno-pieskovej tehly uvadzate faktor difuzneho odporu napriklad 5/10. Co to znamena? ma teda difuzny odpor 5 alebo 10? Dakujem
Radovan
Dobrý den. Je to veličina, která vyjadřuje relativní schopnost látek propouštět difúzí vodní páry. Je poměrem schopnosti difúze daného materiálu se schopností difúze vzduchu. Pro vzduch je tedy faktor difuzního odporu 1. Čím vyšší číslo, tím vyšší je odpor propustnosti par. Uváděné hodnoty vychází např. z normy ČSN 73 0540, a jejich velikost je závislá na vlhkosti vzorků a způsobu měření. Jedná se o dolní a horní hranici faktoru difuzního odporu.
výstupní okno14.11.2018, 08:26
Dobrý den, prasklo mi plexisklo na výstupní střešním oknu (rozměr 46 x 51) a z toho důvodu zatéká na půdu. Výstupní střešní okno, stejně jako celou střechu mám od KM Bety a měl bych dotaz, zda-li by se dalo prasklé plexisklo u vás objednat, jako náhradní díl. Všimnul jsem si, že je na rámu okna přichyceno na čtyřech šroubech. Děkuji za odpověď.
Luděk Kočí
Dobrý den. Vzhledem k problémům s dodavatelem těchto výlezů (nebyl ochotný dodávat náhradní díly, ale pouze celé výlezy), již několik let tyto výrobky nenabízíme a tudíž nejsme ani schopni náhradní díly zajistit. Můžete si u nás objednat nový výlez kovový.
protisněhová zábrana - barva12.11.2018, 21:16
Dobrý den, je protisněhová zábrana pro KMBeta - elegant v barvě višňové. Také k tomu další komponenty. Je to možné?
Roman Sloup
Dobrý den. Protisněhová zábrana se dodává i v barvě višňové. Barevnosti najdete v naší technické příručce (TP) u jednotlivých doplňků. TP je dostupná na webových stránkách v sekci Odborné.
Větrací taška na digestoř10.11.2018, 22:00
Dobrý den, Budu mít digestoř o pr. 150mm a větrací taška má přechod ze 125mm na 110mm. Nebude problém při puštění digestoře? Tzv. pokles sání na úkor přechodu, hlučnější ventiace z digestoře, menší výkon. ¨ Děkuji za info
Tom
Dobrý den. Zúžení profilu pro odvětrání digestoře může mít vliv na správné a dostatečné odsávání vzduchu i na zvýšený hluk. Doporučuji pro průměr větráku 150 mm použít naší plastovou odvětrávací tašku s průměrem 150 mm položka 11.12 ceníku, nebo minimálně konzultaci s výrobcem digestoře, který by měl přesně specifikovat potřebný průměr odvětrání.
hřebenáč s věžičkou06.11.2018, 02:08
na které prodejně v Brně a okolí koupím? anebo mám objednat zásilku? děkuji martin
martin
Dobrý den. Pro získání informací kde v daném regionu můžete koupit, nebo objednat naše zboží, kontaktujte příslušného regionálního manažera, který Vám vše ochotně vysvětlí. Kontakty najdete na ceníku, nebo našich webových stránkách v sekci Obchodní síť http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html
Hřebenáč křížový04.11.2018, 10:06
Dobrý den, prosím o radu,který prvek hřebenáče se dá použít na spoj čtyř stejně šikmých nárožích u tzn.psaníčkové střechy(rovnoramenný jehlan o čtvercové základně).V nabídce máte pouze křížový hřebenáč-X, který je podle mně spíše na spoj čtyř hřebenů v jedné rovině.U BRAMACu jsem našel prvek křížového hřebenáče-XS.Čím se to řeší u vás?Děkuji a s pozdravem V.Neuman.
Vítězslav Neuman
Dobrý den. V současné době pracujeme na novém prvku (hřebenáč) pro řešení stanových střech ve vrcholu, který nám v sortimentu chybí. Momentálně je možné tento detail řešit klempířsky, nebo dořezáním a slepením standardních hřebenáčů, nebo hřebenáčů "Y".
příchytka řezaných tašek20.10.2018, 20:02
Dobrý den, prodáváte také nějaké příchytky řezaných tašek? Děkuji
Karel Volf
Dobrý den. Řezané tašky, pokud na nich již není žádný předražený otvor pro kotvení z výroby, lze připevnit příchytkou tašky (položka 15.6 ceníku), nebo přidrátováním. U prodejců střešních krytin je možné pořídit speciální příchytky s drátkem (tyto v sortimentu momentálně nemáme). Doporučujeme ale s pomocí polovičních tašek řešit dořezy tak, aby zbyl co největší kus základní tašky, alespoň s jedním otvorem pro kotvení.
«« předchozí      další »»