Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Použití střešního okna15.04.2018, 10:17
Dobrý den, mám již mnoho let (1998) střechu z KM Beta elegant. Teď chci prosvětlit půdní prostor s co největší plochou střešního okna Střešní okno KMB ROTA kovové - 600x600 mm. Dá se použít i k výše zmíněné krytině? Mohl bych mé tašky vhodně "přiřezat", abych splnil požadavky okna? Děkuji za odpověď, J. Látal, Horní Lideč, okr. Vsetín.
Jiří Látal
Dobrý den. Střešní okno KMB ROTA kovové je výhradně určeno pro plochý typ krytiny KMB ROTA. Můžete ale využít univerzální střešní okna výstupní KM Beta 450 x 730 mm nebo 460 x 510 mm.
závětrná lišta - přichycení těsněn10.04.2018, 08:55
Dobrý den, stavíme rodinný domek. Jako krytinu máme tašku KM Beta briliant. Zakončení u stěny domu máme bez přesahu a je to ukončeno závětrnou lištou spodní. Firma, která nám pokládala střechu tuto závětrnou lištu připevnila k laťování z boku hřebíky. Toto ukotvení se mi nezdá jako příliš vhodné. Dále mi známý pokrývač sdělil, že se na plech závětrné lišty pod tašku dávají těsnící klíny, které tam rovněž nejsou. Prosím o Vaše stanovisko. Jakým správným technologickým způsobem se připevní závětrná lišta? Je nutný lepit těsnící klín pod tašku na plech závětrné lišty? Pokud existují nějaké technické listy správné instalace závětrné lišty spodní pod tašky, mohli byste mi prosím sdělit, kde je dohledám na internetu, popř. mi zaslat odkaz? Děkuji Petr Bláha
Petr Bláha
Dobrý den. Závětrná lišta se připevňuje vruty z boku do ukončující průběžné latě a příchytkami do latí, tak aby nemohlo dojít vlivem větru k jejímu uvolnění. Používají se nejčastěji dvě varianty - lišta s vodní drážkou a bez vodní drážky. U obou variant se doporučuje použití těsnících lišt obdobně jako u úžlabí, které utěsní prostor mezi taškou a oplechováním. Způsob řešení je na dohodě s pokrývačem.
Tupé spoje27.03.2018, 16:36
Dobrý den, v technologických příručkách ostatních výrobců VPC (Kalksandstein, Vapis) se uvádí možnost spojování zdiva "na tupo". Tedy nikoli na převázku, jak je běžné. Tyto tupé spoje jsou dovoleny za předpokladu plného promaltování styčných spar v místě spoje a zejména při doplnění ocelových spojek v každé ložné spáře zdiva. Ve Vašich podkladech jsem žádnou zmínku o takovémto řešení nenašel. Je tedy možné spoje takto realizovat? Děkuji za odpověď. Roman Vrtal
Roman Vrtal
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se i v našem případě jedná o zdivo z vápenopískových cihel, platí stejné zásady provádění jako u zmiňované konkurence. Informace o realizaci tzv. tupých spojů na místo vzájemné provazby zdiva najdete v naší technické příručce v kapitole 9.4 na str. 90, nebo přímo na webu http://www.sendwix.cz/prirucka-vpc/prirucka.html?id=94#section. Při volbě způsobu napojování nosných stěn je vždy potřeba posoudit statické požadavky konkrétní stavby a návaznost na ostatní konstrukce.
Formáty kvádrů sendwix16.03.2018, 14:15
DObrý den, chci se zeptat, zda vyrábíte vápenopískové kvádry sendwix i ve formátu 16 ale chci plné, děrované vidím že máte. Řeším to kvůli vysoké neprůzvučnosti a zároveň efektivitě výstavby.. Děkuji
Krejčík
Dobrý den. Vyrábíme pouze vylehčené dutinové bloky SENDWIX 16DF-LD. Důvodem je hlavně jejich hmotnost pro manipulaci. Plné bloky 16DF by byly již příliš těžké. Jeden blok 16DF-LD váží cca 37 kg a je určen pro zdění pomocí stavebního jeřábku. Plné bloky pro akustické zdivo tl. 240 mm vyrábíme ve formátu 8DF-LP AKU (Rw = 57 dB), které jsou určeny pro ruční zdění.
Alternativa15.03.2018, 20:48
Dobry den, existuje u Vas zejmena tvarova alternativa k Bramac Moravska Plus?
Jiri Jinger
Dobrý den. K modelu tašek Moravská Plus od firmy BRAMAC, máme typ tašky KMB HODONKA. Liší se trochu tvarem vlny.
šedá KMB Beta13.03.2018, 09:53
Dobrý deň. Mám chalupu v obci Lubina okres Nové Mesto nad Váhom. Kde najbližšie by som mohla kúpiť Váš výrobok KMB Beta Elegant šedá farba ? Potrebujem vymeniť časť strechy cca 60 m2. Ďakujem Gašparíková
Božena Gašparíková
Dobrý den. Pro informace o možnostech zakoupení našeho zboží na Slovensku doporučuji kontaktovat naše slovenské zastoupení. Kontakty najdete na webu http://www.km-beta.sk .
těsné podstřeší08.03.2018, 16:19
Dobrý den, prosím o popis skladby těsného podstřeší pro krytinu KM Beta Elegant. Sklon vazníkové střechy je 16 stupňů. Díky za odpověď a s pozdravem Libor Kodytek
Libor Kodytek
Dobrý den. Skladba střešního pláště (doplňková hydroizolační vrstva - DHV) závisí na více faktorech, než jen na spádu střechy. Základem je bezpečný sklon krytiny (BSK - pro KMB BETA je 22°), zvolený typ folie a tzv. zvýšené požadavky (ZP). Podrobný popis najdete v naší technické příručce na stranách 56 až 59. Pro spád 16° by měla být vytvořena tato skladba: předpoklad - minimálně tři ZP (předpokládám, že se jedná o bungalov), -8° pod BSK, pak je DHV na bednění, spoje slepené, podtěsnění kontralatí, průběh pod kontralatěmi. Doporučuji konzultaci s výrobcem folií, který by Vám měl vhodnou skladbu navrhnout. Nezapomeňte, že volný prostor půdy mezi tepelnou izolací a folií, musí být dostatečně a vhodně odvětráván.
Výrobní vlhkost VPC27.02.2018, 12:42
Prosím o zaslání informací o výrobní vlhkosti (při expedici) vápenocementových tvarovek. Děkuji Sobek
Sobek Oldřich
Dobrý den. Nasákavost vápenopískových cihel je cca 10 - 18%. Vlhkost materiálu po vyrobení i při expedici je cca 8 - 10%.
nový ceník KM BETA22.02.2018, 08:22
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bude společnost KM BETA vydávat nový ceník a dojde-li ke zdražení střešních tašek? Děkuji za odpověď
Jana Tomášková
Nový ceník by měl být vydán jako každoročně k 1.3. Dojde k úpravám cen u střešní krytiny a u zdiva KMB PROFIBLOK.
cena za Efekt16.02.2018, 17:27
Dobrý den. Jaký je cenový rozdíl mezi KM Beta Elegant, Briliant a Efekt na m2? Potřebujeme asi 400 m2 střechy. Děkuji.
David Pfeifer
Dobrý den. Současná ceníková cena základních střešních tašek KMB BETA ELEGANT (potřeba 10ks/m2) je 302,- Kč/m2 bez DPH (365,-Kč/m2 vč. DPH) a tašek KMB BETA BRILIANT je 326,- Kč/m2 bez DPH (394,- Kč/m2 vč. DPH). Tašky KMB BETA EFEKT se již nevyrábí. Současná sleva na základní tašky je 35% z ceny bez DPH. Slevy se v průběhu roku mohou lišit podle místa stavby a vyhlášených akcí. Doporučuji nechat si u nás zpracovat cenovou nabídku na Vaší konkrétní střechu včetně potřebných doplňků, která je ZDARMA, a pak následně komunikovat s naším zástupcem v regionu, který Vám vysvětlí podmínky a doporučí možnosti pořízení krytiny.
«« předchozí      další »»