Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

střešní taška KM BETA 2506.09.2017, 10:31
Dá se ještě někde sehnat taška KM BETA 25? Potřebuji cca 20 ks na opravu střechy. Děkuji za odpověď.
Doskočilová
Typ KMB BETA byl v roce 2008 inovován a nový model není s tím původním plně kompatibilní. Model střešních tašek vyráběných do r. 2008 máme ještě v omezeném množství ( co se týká sortimentu, barvy a povrchové úpravy ) na našem skladě. Kontaktujte našeho zástupce v regionu, který Vám zjistí informace o stavu skladu a domluvíte se, jak je možné tyto tašky pořídit. http://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html
KMB BETA30.08.2017, 14:46
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je taška KMB BETA ideální pro sklon střechy 20 stupňů? A co to znamená bezpečný sklon? Když se píše, že je bezpečný sklon pro tuto tašku 22 stupňů, pro 20 stupňů už vhodná není? Děkuji za odpověď.
Jakub
Dobrý den. Bezpečný sklon (BSK) pro tento druh betonových střešních tašek od všech výrobců je stanoven na základě dlouholetých zkušeností na 22°. Střešní tašky KMB BETA a KMB HODONKA se mohou pužívat v rozmezí od 12°do 90°. Při použití tašek pod BSK 22° je potřeba pod krytinou zrealizovat tzv. vodotěsné podstřeší z kvalitní folie a podkladu. Toto opatření se nazývá doplňková hydroizolační vrstva (DHV) a tvoří jí podklad ( bednění nebo tepelná izolace ), vhodná folie ( se slepenými přesahy dle pokynů jejich výrobce ), podtěsnění kontralatí, atd. ... DHV má za úkol ochránit podstřešní prostory před zkondenzovanou vlhkostí nebo hnaným deštěm a sněhem, který se může pod krytinu díky netěsnostem dostat. Skládané krytiny ( betonové i pálené ) nejsou vzduchotěsné a ochrání stavbu proti běžným povětrnostním podmínkám. Proti těm zvýšeným se používá DHV. Podle počtu stupňů sklonu pod BSK, které střecha má, se kvalita DHV postupně navyšuje ( viz. tabulky výrobců folií ).
svislost zdiva29.08.2017, 08:55
Prosím o názor. Stavíme dům z vápenopískových cihel 175mm. Realizační firma se v druhém, posledním podlaží dopustila odchylky od svislé osy o 35 mm, je tam uprostřed něco jako vlna Stěna je 16m dlouhá, 3m vysoká. Může to být vážnější než jen pohledový problém
Petr Holý
Dobrý den. Váš dotaz by měl spíš směřovat na projektanta nebo statika, zda celková únosnost uvedené stěny ( která je dost velká ), nebude vzhledem k její štíhlosti touto nepřesností narušena. Záleží také na příčném ztužení stěny např. kolmými stěnami nebo věncem. Další problém ale nastává u realizace omítek a zateplení, jak bude tato odchylka vyrovnána?
velikost bobrovky a barva24.08.2017, 15:31
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat potřebuji velikost 17,5 x 38 zda máte takový to rozměr a klasickou barvučervenou nebo cihlovou,budeme rekonstruovat střechu.Děkuji Dobrovová
monika dobrovova
Dobrý den. Vyrábíme betonové střešní tašky KMB BETA o rozměru 420 x 331 mm a k nim poloviční formát 420 x 182 mm. Podrobnosti najdete na www.kmbeta.cz. Doprodáváme také ještě zbylé zásoby z ukončené výroby tašek BOBROVKA, rozměr 420 x 168 mm. Vámi požadovaný rozměr bohužel v sortimentu nemáme.
označení shody20.08.2017, 19:52
Dobrý den,, před 8 roky jsem koupila střešní krytinu KM Beta elegant višňová. Nyní potřebuji CE- označení shody (kolaudace) , ale vaše stránky na mě požadují kod výrobku, který jsem na tašce nenašla. Prosím o radu jak CE obdržet. Děkuji Čiperová
Helena Čiperová
Dobrý den. V současné době je na střešních taškách vyznačen kód, který najdete buď ve svislém zámku na levé straně tašky, nebo na jejím spodním líci ( cca na každé šesté tašce ). Podle kódu, který následně vložíte na našich webových stránkách v sekci Odborné/CE-označení shody, se Vám otevře příslušný CE štítek. V případě, že na taškách kód nenajdete, pošlete svoji žádost s uvedeným přesným typem krytiny ( např. KMB BETA ELEGANT CIHLOVÁ ) a datem pořízení tašek včetně čísla faktury od KM BETA a.s. ( viz záruční list ) na e-mail: kmbeta@kmbeta.cz. Příslušné doklady Vám zašleme.
prosakování tašek12.08.2017, 13:24
Dobrý den, mám na přístřešku tašky KMBeta Elegant, ale po deseti letech při větším dešti je na několika místech patrné mírné prosakování. Uvažuji proto o povrchovém nátěru, a protože vím, že nové tašky měly povrch z nějaké akrylátové hmoty, jaký materiál mi doporučíte. Předem děkuji za zprávu hm
hájek
Dobrý den. Pro obnovení povrchové úpravy je nejdříve potřeba dokonale očistit povrch tašek od prachu a nečistot. Potom teprve můžete aplikovat novou povrchovou úpravu. Můžeme Vám nabídnou originální akrylovou barvu, která se aplikuje na střešní tašky ve výrobě. Barvu můžete stříkat nebo natírat. Pro informace o cenách a podmínkách dodání kontaktujte našeho zástupce v regionu.
bezpečný sklon06.08.2017, 09:32
Dobrý den, můžete mi sdělit co se rozumí termínem bezpečný sklon u tašky Km BETA a kolik by jste nejméně doporučil pro pokládku , s tím aby se nemuseli přelepovat okraje difuzní folie.
Jan Podaný
Dobrý den. Bezpečný sklon krytiny ( BSK ) je hodnota udávaná pro jednotlivé druhy a tvary všech krytin na základě dlouholetých zkušeností. Pro betonové skládané krytiny stejného typu jako je KMB BETA je BSK 22°. Podle této hodnoty se pak následně určuje jaká skladba střešního pláště je vhodná pro danou stavbu na konkrétním místě. Z toho také vyplyne, jaký typ folie s jakou úpravou spojů musí být realizován. Nejméně opatření je u střech s vyšším spádem bez obytného podkroví ( cca od 35° ), nejvíce pak tam, kde je obytné podkroví a nizké spády ( kolem a pod BSK ).
Farebna stalost krytiny03.08.2017, 17:50
Dobry den,rad by som sa dozvedel aka je farebna stalost krytiny KM Beta Hodonka Briliant a v ktorom zavode sa u Vas vyraba.Za odpoved vopred dakujem.S pozdravom.Cernicky.
Cernicky
Dobrý den. Na střešní tašky poskytujeme záruku 30 let, která se vztahuje na jejich funkčnost dle Záručního listu. Na povrchovou úpravu je záruka stejná, jakou nám poskytuje její zahraniční výrobce a je dle zákona 24 měsíců. Střešní tašky KMB HODONKA se vyrábí v závodě Kyjov.
kolik do metru31.07.2017, 21:42
Dobrý den. Kolik tašek hodonky elegant je do metru čtverečního při pultové střeše se sklonem cca 35 st. ? Děkuji
Troják
Dobrý den. Orientační spotřeba tašek KMB HODONKA i KMB BETA je 10 ks / m2. Přesné množství záleží na vzdálenosti latí podle spádu a reálné délky krokve na kterou je potřeba latě rozměřit ( ve Vašem případě je rozteč latí 320 až 340 mm ). Poznámka: Nesmíte zapomenout odpočítat tašky větrací, okrajové a pultové.
Barva tašky versus teplota na půdě17.07.2017, 12:56
Dobrý den, měl bych dotaz jaký má vliv barva tašky, momentálně přemýšlím o KMB BETA Elegant nebo Brilant černá.. Provozuji pod střechou, zateplen je strop půdy, nějaké elektronické zařízení a nyní zde mám eternit.. Zajímalo by mne zda se bude půda více ohřívat.. Děkuji
Jiří Zelenka
Dobrý den. Je všeobecně známo, že tmavší barvy více přitahují sluneční záření a tudíž i tašky černé barvy se budou rychleji zahřívat. Myslím si ale ( nemáme žádná měření ), že po určité době bude teplota pod střešní krytinou obdobná ať je barva jakákoliv. Betonová krytina, se díky větší tloušťce než má eternit prohřívá pozvolněji a tudíž déle ochrání podstřeší před ohříváním. Na druhou stranu ale také déle pak chladne. Vaše zařízení, pokud to potřebuje, bych doporučil chránit konstrukcí s tepelnou izolací potřebné tloušťky pod jakoukoliv krytinou a také doporučuji zajistit dostatečné větrání půdního prostoru.
«« předchozí      další »»