Hlavn menu

KM Beta spolupracuje u přepravy svých produktů se společností ČD Cargo

Už od roku 2014 trvá spolupráce společnosti KM Beta s nákladním dopravcem ČD Cargo. Právě před necelými třemi lety v prosinci 2014 se uskutečnila první zkušební přeprava výrobků společnosti KM Beta v relaci Bzenec-Přívoz - Plzeň hlavní nádraží. Od té doby se spolupráce neustále rozšiřuje, v následujícím roce totiž KM Beta díky spřátelenému dopravci převezla nejen do Plzně, ale i do Českých Budějovic přes 650 tun výrobků.

Od minulých let se leccos změnilo - KM Beta totiž zainvestovala do železniční vlečky v Bzenci a železniční dopravu se společně s ČD Cargo snaží prosadit v dalších obchodních případech. Jedním z nich může být letošní přeprava cihel na stavbu v Chotětově ve středních Čechách, která proběhla začátkem června. Přesun byl zahájen blízko závodu v Hodoníně, odkud vyjely čtyři kryté vozy typu Habbillns ložené cihlami. Hned druhý den se náklad již nacházel v Mladé Boleslavi. Pak byly cihly ložené na paletách překládány přímo na nákladní automobily, které se pak postaraly o to, aby cihly dorazily do cílové destinace v nedalekém Chotětově. Ke konečnému příjemci se tak dostaly za pár hodin.

K podobně hladkým přepravám stavebního nákladu KM Beta došlo i v loňském roce, ať už se jednalo o dodávky tašek do Prahy-Libně, Plzně či Kotěrova nebo cihel do Horního Dvořiště či Pelhřimova. V brzké době by měly být realizovány další přepravy, a to především opět do jižních Čech. KM Beta patří mezi několik stavebních firem, které s ČD Cargo spolupracují. Byla založena v listopadu 1996 a navázala tak na tradici svých předchůdců. Specializuje se na výrobu betonové střešní krytiny, vápenopískových cihel, pálených zdicích bloků, stropních vložek a nosníků a nově i suchých maltových směsí. Své produkty vyrábí v závodech ve Bzenci-Přívoze, Kyjově a v Hodoníně.


 


Zpět