Hlavn menu

Když energeticky úsporné bydlení, tak se zdicím systémem KMB SENDWIX

Budoucnost leží v nízkoenergetických a pasivních domech - přesně takto hovoří současné trendy ve stavebnictví. Maximální energetická úspornost je ovšem úzce spojena s neustále se zvyšujícími nároky na stavební materiály. Zatímco dříve byly nejpoužívanějšími jednovrstvé konstrukce, dnes jsou již považovány za neekonomické a postupně je vytlačují obvodové vícevrstvé stavební systémy. Jejich základem je vápenopískové zdivo a volitelná vrstva tepelné izolace, tedy ideální kombinace pro moderní výstavby.

energeticky usporny dum energeticky usporny dum

Zdicí systém KMB SENDWIX od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel společnosti KM Beta a.s. je prvním uceleným a certifikovaným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Byl navržen pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Jeho základem jsou vápenopískové cihly nebo kvádry, které se používají ke zdění obvodových i vnitřních nosných stěn a příček. V některých variantách se také používají na vnější pohledové stěny, komíny a ploty.

Jednoduchost realizace stavby při zdění na lepidlo je zajištěna díky přesným rozměrům jednotlivých bloků. Velkou výhodu představuje také rovných povrch stěn, který je ideální pro aplikaci tenkovrstvých omítek, přímému lepení obkladů či případnému zateplení. Investor si tak díky této paletě možností může vybrat, jak velké náklady na vytápění bude muset v budoucnu řešit.

16DF-LD
KMB SENDWIX 16DF-LD

Systém KMB SENDWIX se vyrábí z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Pro nosné zdivo KMB SENDWIX je tak charakteristická vysoká pevnost, která zajišťuje kvalitní provedení nosné části stavby, která může být až sedmipodlažní při tloušťce nosných stěn 175, 240 nebo 290 mm. Vysoká pevnost zdících prvků zajišťuje dosažení výrazně menší tloušťky jednotlivých stěn, což se pozitivně projeví na velikosti zastavěné plochy - u stometrového bytu se vnitřní obytná plocha oproti současným stavbám z jednovrstvého zdiva zvětší až o osm metrů čtverečních.

Velkou předností zdícího systému KMB SENDWIX je jeho vysoká tepelná akumulace. Ocení ji především koncový uživatel, a to především v období velkých teplotních výkyvů na jaře a na podzim. U zdiva domu ze systému KMB SENDWIX tak například při noční vnější teplotě 7 stupňů Celsia za 12 hodin poklesne vnitřní teplota vzduchu z 21 pouze na 20,4 stupně Celsia. Takový dům tedy bez problému přenese i několikadenní opakované noční poklesy teplot nebo ranní přízemní mrazíky bez toho, aby se musel spouštět otopný systém stavby. Výsledkem tak je obrovská úspora energií a peněz.

7DF-LD
KMB SENDWIX 7DF-LD

KMB SENDWIX se hravě vypořádá i s tuhou zimou, vápenopískové zdivo se totiž díky mrazuvzdornosti dlouhá léta používalo především u exteriérových realizací. K plotům či lícovému zdivu se však v posledních letech přidávají i vyzdívky obvodových či vnitřních stěn staveb. V kombinaci s tepelnou akumulací to pro uživatele znamená maximální pohodlí při využívání stavby. Přispěje k tomu i výborný akustický útlum materiálů, ať už se bude jednat o místnosti mezi dvěma byty nebo uvnitř jednoho bytu či domku. Samozřejmostí je pak v případě KMB SENDWIX splnění současných požadavků a norem na protipožární odolnost.

Celý systém KMB SENDWIX doplňují zdicí a spárovací malty a lepidla, které KM Beta vyrábí pod názvem Profimix. Díky stavebnímu systému KMB SENDWIX a produktům řady Profimix tak firma KM Beta a.s. nabízí jedinečné a komplexní řešení pro stavbu celého domu. Více o produktech najdete na www.kmbeta.cz, www.sendwix.cz a www.kmb-profimix.cz.Zpět