Hlavn menu

KMB SENDWIX - komplexní stavební systém pro pasivní domy

Současné trendy ve stavebnictví ukazují, že budoucnost leží v nízkoenergetických a pasivních domech. S tím, jak rostou požadavky na co nejnižší energetickou náročnost staveb, roste též potřeba kvalitnějších stavebních materiálů. Pro tento druh staveb jsou podle odborníků ideální vícevrstvé stavební systémy, jejichž základem je vápenopískové zdivo a volitelná vrstva tepelné izolace. Právě takový je zdicí systém SENDWIX od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel, společnosti KM Beta.

KMB SENDWIX je prvním uceleným a certifikovaným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Byl navržen pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Jeho základem jsou vápenopískové cihly nebo kvádry, které se používají ke zdění obvodových i vnitřních nosných stěn a příček. V některých variantách se také používají na vnější pohledové stěny, komíny a ploty.

Pro nosné zdivo KMB SENDWIX se vyrábějí bloky v tloušťkách 175, 200, 240 a 290 mm. Součástí systému jsou též prvky pro zdění příček v tloušťce 115 mm. Všechny typy zdiva doplňují překlady, věncovky, lícové a komínové cihly. Hlavní surovinou pro jejich výrobu je unikátní křemičitý písek, jehož ložisko se nachází v oblasti zvané Moravská Sahara.

Přednosti systému KMB SENDWIX spočívají v nadstandardních akumulačních, akustických a statických parametrech. Navíc lze díky vysoké pevnosti zdicích prvků dosáhnout výrazně menších tlouštěk nosných stěn, čímž dochází k významným úsporám zastavěné plochy a rozšíření té obytné - u stometrového bytu se obytná plocha zvětší až o osm metrů čtverečních. V kombinaci se zateplovacími systémy dosahují obvodové stěny vysokých tepelně-izolačních hodnot.

Kromě tepelné ochrany budov zajímá dnes investora, architekta či projektanta i otázka tepelné akumulace. Ta je u systému KMB SENDWIX velmi vysoká, což obyvatelé domů ocení celoročně, a zejména pak v přechodných obdobích na jaře a na podzim. U kvalitně provedeného domu postaveného ze systému KMB SENDWIX tak například při poklesu noční vnější teploty na zhruba 7 stupňů Celsia za 12 hodin poklesne vnitřní teplota vzduchu z 21 pouze na 20,4 stupně Celsia. Takový dům tedy bez problému přečká i několikadenní opakované noční poklesy teplot nebo ranní přízemní mrazíky bez toho, aby se musel spouštět otopný systém stavby. To samozřejmě znamená obrovskou úsporu energií a peněz.


Cihly promyšlené do posledního detailu, široká řada doplňků

Zdicí systém KMB SENDWIX je ideální pro každého, kdo chce do posledního detailu promyšlený produkt. Ve vápenopískových kvádrech lze využít průběžných otvorů pro vedení instalací - na cihlách jsou na vnějším povrchu viditelné výstupky, které vyznačují umístění vnitřních průběžných otvorů. Odpadá tedy složité drážkování a opětovné zamazávání maltou nebo lepidlem.

K dispozici je celá řada doplňků, které stavbu značně usnadní, včetně širokého sortimentu nosných překladů nad otvory pro všechny vyráběné tloušťky stěn. Kromě toho, že samotná stavba probíhá díky systému pero-drážka značně rychleji, jsou k dispozici rovněž manipulační kleště a háky, které celý proces ještě usnadní. Zdění urychlí a zjednoduší i dávkovače na lepidlo s posuvným hradítkem. Využít lze rovněž diamantovou korunku, která slouží k vyvrtání děr do zdiva (až k průběžným otvorům v blocích) na vypínače nebo zásuvky. Zaslepovací víčka umožní uzavření průběžných otvorů pro elektroinstalace před betonáží, aby betonová směs nezatekla do dutiny.

Zdicí systém KMB SENDWIX doplňují také zdicí a spárovací malty a lepidla, které firma KM Beta vyrábí pod názvem Profimix. K dispozici jsou tyto produkty dokonce ve variantách se zimní úpravou pro ty stavebníky, kteří se rozhodnou dokončit hrubou stavbu „po sezóně“, kdy již teploty krátkodobě klesají i pod nulu. Pod stejným názvem Profimix pak firma vyrábí i široký sortiment omítek, řadu cementových potěrů i samonivelační sádrový potěr a samonivelační sádrovou stěrku.

Díky několika typům střešních tašek KMB BETA, KMB HODONKA nebo KMB ROTA, stavebnímu systému KMB SENDWIX a produktům řady KMB PROFIMIX tak firma KM Beta nabízí jedinečné a komplexní řešení pro stavbu celého domu. Více o produktech najdete na www.kmbeta.cz, www.sendwix.cz a www.kmb-profimix.cz.

 


Zpět