Hlavn menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

latˇování03.04.2019, 20:31
DOBRÝ DEN JSEM TÉMĚŘ ROZHODNUTÝ ZAKOUPIT VÁŠ PRODUKT TAŠKA HODONKA BRILANT CHCI SE ZEPTAT JAK JE TENTO POVRCH ODOLNÝ VŮČI MECHU A KOLIK JE POTŘEBA NECHAT MEZERU MEZI STŘEŠNÍMA LATĚMA PŘÍ SKLONU STŘECHY 35 ST,ROZMĚR LATÍ 6*4 DĚKUJI
PAVEL PETERA
Dobrý den. Co se týká vzdálenosti latí, tak při sklonu střechy 35° je možné použít celé rozpětí od 320 do 340 mm (rozpočítat podle délky krokví, v případě potřeby krokev upravit). Mech na střechách se tvoří tam, kde jsou pro něj vhodné podmínky (stín, vlhko, blízké stromy, orientace na sever, atd.) a vyroste na jakékoliv střešní krytině. Povrchová úprava BRILIANT je hladší a tudíž je schopná lépe mechu odolávat.
taška KMBeta před a po 200802.04.2019, 09:39
Dobrý den, mám dům se střechou z těchto tašek a dozvěděl jsem se, že v roce 2008 se měnila forma a tašky na sebe bez úpravy nepasují. Protože sháním po bazarech staré tašky na případnou opravu, bylo by prosím možné získat výkres z něhož je rozdíl patrný? Děkuji Souček
Martin Souček
Dobrý den. Starší model střešních tašek KMB BETA prodávaných do roku 2008 se již nevyrábí. Máme ještě nějaké skladové zásoby, ale ty se hodně tenčí a jsou hlavně omezeny sortimentem, povrchovou úpravou nebo barevností. Pro informaci kde a jak tašky starého modelu pořídit, kontaktujte našeho zástupce v regionu. Kontakty: https://www.kmbeta.cz/obchodni-sit/obchodni-sit.html
Penetrace pro sadrovou omitku01.04.2019, 14:30
Dobry den, chci se zeptat, jaky typ penetrace doporucujete pouzit pro sadrove omitky a VPC zdivo od KM Beta? S pozdravem Romana Nemcova
Romana Nemcova
Dobrý den. Pro penetraci vápenopískového zdiva doporučujeme z vlastních materiálů PROFIMIX - Penetrace základní PZ, nebo Podkladní spojovací můstek PROFIMIX OM209. Pod sádrovou omítku doporučuji kontaktovat jejího výrobce, který určitě vhodnou penetraci doporučí ke konkrétnímu zvolenému typu sádrové omítky.
Pokládka tašek28.03.2019, 07:50
Dobrý den, chystám se na pokládku krytiny KM Beta elegent na valbovou střechu. Mohl bych Vás poprosit o radu čím nejlépe řezat krytinu? Čeká mě řezání cca 400ks a zároveň čím se vrtá? Musím mít vrtačku s příklepem? Kotvení se provádí pouze krajních pod hrebenáč a poslední řada? Bohužel pro valbovou střechu návod nikde není. Děkuji.
Martin G.
Dobrý den. K řezání tašek je potřeba kvalitní diamantový kotouč na beton. Otvory v taškách pro kotvení jsou z výroby připravené a pouze se provrtají vhodným vrtákem bez příklepu. Kotvit se musí všechny tašky na hranách a zlomech střechy (štíty, hřebeny, okapní hrany, nároží, úžlabí, atd.) a u všech prostupů střešním pláštěm (vikýře, komíny, antény, odvětrání kanalizace, výlezy, střešní okna, atd.). Podle tvaru, umístění a velikosti střechy se musí kotvit i tašky v ploše. Pravidla pro kotvení tašek najdete v naší technické příručce, která je k dispozici na webových stránkách.
Podbití25.03.2019, 10:20
Dobrý den, chtěl bych se zeptat od jakého sklonu se musí u tašky KM BETA dělat celoplošné podbití střechy? Ve vašich technických příručkách jsem bohužel danou informaci nenašel. Děkuji za odpověď
Vladimír Blaha
Dobrý den. Celoplošné podbytí pro položení DHV (doplňkové hydroizolační vrstvy = folie) pod skládanou střešní krytinu (betonovou i pálenou) se musí vždy provádět nad volným prostorem půdy bez vsakovacích vrstev ve stropní konstrukci nad obytným prostorem. Dále pak při podkročení bezpečného sklonu použité krytiny (BSK) nad obytným podkrovím a na základě tzv. Zvýšených požadavků na střešní plášť. Přesný popis kdy je bednění nutné realizovat, najdete v naší technické příručce, která je na webu.
RAL odstin04.03.2019, 21:32
Dobrý den, jakému nejbližšímu odstínu RAL odpovídá barva tašky KMB BETA šedá standard? Děkuji
Martin Palkovský
Dobrý den. Pro povrchovou úpravu tašek v barvě šedé odpovídá RAL 7045.
dodávka staršího typu tašek01.03.2019, 15:05
Dobrý den, mám starší typ bet.tašek v černé úpravě Elegant. Je možné ještě někde tyto tašky sehnat nebo nechat zakázkově vyrobit?
Luboš Beták
Dobrý den. Starší model střešních tašek KMB BETA vyráběný do roku 2008 se již vyrobit nedá. Máme ještě skladové zásoby, které se hodně tenčí a jsou hlavně omezeny v sortimentu, povrchovou úpravou nebo barevností. Pro získání informací jak a kde střešní tašky staršího modelu pořídit, kontaktujte našeho zástupce v regionu.
27.02.2019, 22:31
Dobrý den, rozhodujeme se, zda vybrat Betu anebo Hodonku. Pokud bychom na krytinu nahlíželi ne z podledu designu ale funkčnosti... Která dokáže lépe podržet sníh, má vyšší unosnost, odolá mechu..? Děkuji, Martin Kunst.
Martin Kunst
Dobrý den. Střešní tašky KMB BETA a KMB HODONKA jsou z hlediska užitných vlastností více méně identické a liší se hlavně tvarem vln. Povrchové úpravy mají stejné a tudíž obdobně odolávají povětrnostním vlivům. V současné době připravujeme do výroby novou povrchovou úpravu na tašky KMB BETA, která se bude jmenovat PRIMA, která bude v prodeji cca na začátku letní sezony. Jedná se o přidání další vrstvy povrchové úpravy z mikrobetonu, která více vyhlazuje drobnou pórovitost betonu. Podrobnosti i cenu již najdete v platném ceníku od 1.2.2019.
19.02.2019, 15:04
Dobrý den jakému odstínu RAL odpovídá střešní krytina Elegant hnědá?Děkuji
Radek
Dobrý den. Barvě střešních tašek HNĚDÁ ELEGANT cca odpovídá barva RAL č. 8016.
Cement. malta vs. ZM 90419.02.2019, 10:04
Dobrý den, pokud mi tesař doporučil zazdít vazný trám za použití cementové malty, můžu použít i ZM 904, která mi zbyla po předchozích pracech? Děkuji.
Jiří Surý
Dobrý den. Zdicí malta PROFIMIX ZM 904 je z našeho sortimentu malta s nejnižší pevností (2,5 N/mm2) a je určena pro zdění méně náročných konstrukcí. Proto si myslím, že pro zazdění vazného trámu není vhodná. Pro tento účel bych doporučil maltu PROFIMIX 901 nebo PROFIMIX ZM 902 podle požadavku na pevnost.
další »»