Hlavn menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Podbití25.03.2019, 10:20
Dobrý den, chtěl bych se zeptat od jakého sklonu se musí u tašky KM BETA dělat celoplošné podbití střechy? Ve vašich technických příručkách jsem bohužel danou informaci nenašel. Děkuji za odpověď
Vladimír Blaha
Dobrý den. Celoplošné podbytí pro položení DHV (doplňkové hydroizolační vrstvy = folie) pod skládanou střešní krytinu (betonovou i pálenou) se musí vždy provádět nad volným prostorem půdy bez vsakovacích vrstev ve stropní konstrukci nad obytným prostorem. Dále pak při podkročení bezpečného sklonu použité krytiny (BSK) nad obytným podkrovím a na základě tzv. Zvýšených požadavků na střešní plášť. Přesný popis kdy je bednění nutné realizovat, najdete v naší technické příručce, která je na webu.
RAL odstin04.03.2019, 21:32
Dobrý den, jakému nejbližšímu odstínu RAL odpovídá barva tašky KMB BETA šedá standard? Děkuji
Martin Palkovský
Dobrý den. Pro povrchovou úpravu tašek v barvě šedé odpovídá RAL 7045.
dodávka staršího typu tašek01.03.2019, 15:05
Dobrý den, mám starší typ bet.tašek v černé úpravě Elegant. Je možné ještě někde tyto tašky sehnat nebo nechat zakázkově vyrobit?
Luboš Beták
Dobrý den. Starší model střešních tašek KMB BETA vyráběný do roku 2008 se již vyrobit nedá. Máme ještě skladové zásoby, které se hodně tenčí a jsou hlavně omezeny v sortimentu, povrchovou úpravou nebo barevností. Pro získání informací jak a kde střešní tašky staršího modelu pořídit, kontaktujte našeho zástupce v regionu.
27.02.2019, 22:31
Dobrý den, rozhodujeme se, zda vybrat Betu anebo Hodonku. Pokud bychom na krytinu nahlíželi ne z podledu designu ale funkčnosti... Která dokáže lépe podržet sníh, má vyšší unosnost, odolá mechu..? Děkuji, Martin Kunst.
Martin Kunst
Dobrý den. Střešní tašky KMB BETA a KMB HODONKA jsou z hlediska užitných vlastností více méně identické a liší se hlavně tvarem vln. Povrchové úpravy mají stejné a tudíž obdobně odolávají povětrnostním vlivům. V současné době připravujeme do výroby novou povrchovou úpravu na tašky KMB BETA, která se bude jmenovat PRIMA, která bude v prodeji cca na začátku letní sezony. Jedná se o přidání další vrstvy povrchové úpravy z mikrobetonu, která více vyhlazuje drobnou pórovitost betonu. Podrobnosti i cenu již najdete v platném ceníku od 1.2.2019.
19.02.2019, 15:04
Dobrý den jakému odstínu RAL odpovídá střešní krytina Elegant hnědá?Děkuji
Radek
Dobrý den. Barvě střešních tašek HNĚDÁ ELEGANT cca odpovídá barva RAL č. 8016.
Cement. malta vs. ZM 90419.02.2019, 10:04
Dobrý den, pokud mi tesař doporučil zazdít vazný trám za použití cementové malty, můžu použít i ZM 904, která mi zbyla po předchozích pracech? Děkuji.
Jiří Surý
Dobrý den. Zdicí malta PROFIMIX ZM 904 je z našeho sortimentu malta s nejnižší pevností (2,5 N/mm2) a je určena pro zdění méně náročných konstrukcí. Proto si myslím, že pro zazdění vazného trámu není vhodná. Pro tento účel bych doporučil maltu PROFIMIX 901 nebo PROFIMIX ZM 902 podle požadavku na pevnost.
Latovaní08.02.2019, 13:35
Dobrý den mohu se zeptat jak je to s latováním máte uvedené rozpěti 320 -340 u hodanky do 30° max 325 mm. S jednou roztečí latí mi to vychází na 16 řad a s druhou na 13 a přitom krycí plocha tašky by měla bát vždy stejná, ne?
David Kysela
Dobrý den. Vzdálenost latí pro tašky KMB HODONKA do spádu 30° je předepsána v rozpětí 320 až 330 mm, přičemž vzdálenost poslední latě od hřebene je 30 mm. Pro dodržení předepsané vzdálenosti latí je potřeba upravit délku krokví. Délkové překrytí tašek se mění podle vzdálenosti latí. Podrobnosti najdete v naší technické příručce, nebo na webových stránkách.
Taška starý typ06.02.2019, 21:37
Dobrý den, ze stavby mi zbyla paleta tašek Briliant tzv. starého typu. Lze nějakou úpravou docílit toho, že tyto tašky mohu zkombinovat se současně vyráběným typem tašek Briliant a položit je na střechu. Jedná se o přístřešek technické budovy, kde se neklade takový nárok na vzhled. Děkuji za Vaši odpověď
Tomáš Nevrkla
Dobrý den. Nový typ tašek se dodává od roku 2008. Pokud tedy máte tašky staršího data, je možné je kombinovat s novým typem pouze v celé svislici od okapu k hřebeni doleva nebo doprava. Pokud je starý model vpravo, není potřeba žádná úprava a tašky lze vedle sebe pokládat. Pokud je potřeba pokládat staré tašky doleva od nového modelu tašek, je potřeba na starém modelu odříznout pravou část překrytí po celé délce tašky cca o 5 mm. Návod zašleme na vyžádání.
Vent-fix04.02.2019, 09:35
Dobrý den. Prosím vás o informaci, zda je plastová odvětrací taška vhodná i do oblasti s vyššími sněhovými pokrývkami (Jeseníky). Nebo je zapotřebí jiné řešení? Děkuji za odpověď .
Ivo Chlup
Dobrý den tašky plastové i betonové pro odvětrání kanalizace jsou vhodné i do oblastí s vyššími sněhovými pokrývkami (více sněhu může napadnou kdekoliv v celé ČR). Ideální umístění odvětrávacích tašek je co nejblíže ke hřebeni, aby tlak sněhu na ně byl co nejnižší. Tašky je nutné vždy řádně přikotvit do střešních latí a ochránit je proti sesunutí sněhu sněholamem, nebo správným rozmístěním protisněhových tašek. Při dlouhodobé vyšší sněhové pokrývce na střeše je potřeba zvážit jejich umístění z hlediska funkčnosti (odvětrávání kanalizace), nebo zajistit dostatečnou údržbu.
závětrná lišta29.01.2019, 20:46
Dobrý den, chtěl bych použít místo okrajové tašky plechovou závětrnou lištu. Máte nějaký doporučený rozměr ? Jsou nějaké tašky vhodné více anebo méně pro toto řešení ? Děkuji za opdověď.
Martin Kunst
Dobrý den. Ukončení štítové hrany střechy se provádí buď pomocí okrajových tašek, nebo klempířským štítovým lemováním. Pokud potřebujete místo okrajových tašek použít štítové lemování, potom jeho tvar a velikost budou záviset na tvaru a velikosti celkové konstrukce štítové hrany (co vše bude potřeba u štítu zakrýt). Ke štítovému lemování se přisazují základní tašky vybraného typu krytiny. Doporučuji konzultaci s pokrývačem, nebo klempířem.
«« předchozí      další »»