Hlavn menu

Společnost KM Beta a.s. vyhlásila vítěze projektantské soutěže

Vyhlášení soutěže | Výsledky staršího ročníku

Nejlepší projekt odměnila KM Beta a.s. stovkou lahví vína

vyhlaseni

Rodinný dům v Ševětíně vynesl Ladislavu Nováčkovi 1. místo, 100 lahví vína
a zájezd dle výběru

vyhlaseni

Lázně Aurora

vyhlaseni

Hlavní cenu za největší projekt získal tým projektantů za 13 rodinných domů
v Týnečku u Olomouce

Sto lahví kvalitního moravského vína a k tomu zájezd v hodnotě 10 tisíc korun dle vlastního výběru získal v Čejkovicích za nejlepší realizovaný projekt Ing. arch. Ladislav Nováček. 13. září zde totiž proběhlo slavnostní vyhlášení prestižní projektantské soutěže „Pohár plný vína“, kterou již tradičně pořádá společnost KM Beta a.s. Druhé místo a s tím spojených 50 lahví vína patří ing. Richardu Tůmovi za rodinný dům Jemnice, třetí místo a 20 lahví vína získal ing. Karel Petro za pasivní dům Dubí Hora. Každoroční společenská akce na čejkovickém zámku, spojená s oceněním nejlepších projekčních kanceláří a atelierů, je přitom tradičním místem setkávání projektantů a architektů.

Letošní ročník znamenal především nárůst přihlášených projektů. Nově byly totiž do soutěže zahrnuty nejen projekty s krytinou KM BETA, ale také stavby ze sendvičového a páleného zdiva a realizace, na kterých byly využity maltové a omítkové směsi PROFIMIX. Poprvé byly kromě kategorie „Nejlepší realizovaný projekt“, otevřeny také kategorie „Největší projekt“ a „Nejvíce projektů/realizací za rok“. V první nové kategorii suverénně zvítězil rozsáhlý projekt 13 rodinných domů v Týnečku u Olomouce. Tým projektantů za něj získal 30 lahví vína. Ve druhé nové kategorii, Nejvíce projektů/realizací za rok, byli odměněni ing. Luboš Vaniš a ing. René Zelinka. Náleží jim po deseti lahvích vína.

O vítězích rozhodla odborná porota ve složení: ing. Peter Halász, Jaga group; Jiří Ladman, Business Media CZ, s.r.o.; ing. Ludvík Pelka - hlavní technolog KM Beta a.s.; ing. Martin Urbanec - technický poradce KM Beta a.s. a Karel Stříbrný - oblastní ředitel KM Beta a.s. V hlavní kategorii hodnotila porota především architektonické řešení stavby, vhodný výběr a správné použití materiálů a dále originalitu projektu a řešení detailů.

Letošní ocenění v soutěži Pohár plný vína:

vyhlaseni

Nejlepší realizovaný projekt

1) ing. arch. Ladislav Nováček
stavba: RD Voneš, Ševětín u Českých Budějovic
100 lahví kvalitního moravského vína
+ zájezd v hodnotě 10.000 Kč


2) ing. Richard Tůma
stavba: RD Jemnice
50 lahví kvalitního moravského vína
+ zájezd v hodnotě 7.500 Kč


3) ing. Karel Petro
stavba: pasivní dům Dubí Hora
20 lahví kvalitního moravského vína
+ zájezd v hodnotě 5.000 Kč


Největší projekt

1) Circulos Meos s.r.o.
stavba: 13 rodiných domů, Týneček u Olomouce
ing. Radek Janů, ing.arch. Přemysl Ženčák, ing.arch. Alois Janů
30 lahví kvalitního moravského vína

2) ing. Pavel Čurda - Alfaplan s.r.o.
stavba: 10 řadových domů Zbraslav
20 lahví kvalitního moravského vína

3) JPS J.Hradec - ing. Milan Špulák
stavba: Lázně Aurora
10 lahví kvalitního moravského vína

Nejvíce projektů/realizací za rok

1) ing. Luboš Vaniš
10 lahví kvalitního moravského vína

2) ing. René Zelinka
10 lahví kvalitního moravského vína

Program na čejkovickém zámku zahájili zástupci společnosti KM Beta a.s. přivítáním a následně pozváním hostů do nového závodu na výrobu maltových a omítkových směsí. Následoval odpolední neformální program, který od 20 hodin vystřídalo slavnostní vyhlášení vítězů. Generální ředitel Jaroslav Vogeltanz krátce poděkoval projektantům a architektům za spolupráci a přízeň věnovanou stavebním materiálům společnosti KM Beta a.s. a následně spolu s kolegy předal ceny nejúspěšnějším zástupcům projekčních a architektonických kanceláří. Poté již byl připraven večerní program plný hudby, zábavy a dobrého jídla.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
vyhlaseni
vyhlaseni
vyhlaseni

Projektanti tradičně naplnili poháry kvalitním vínem


Společnost KM Beta a.s. v rámci soutěže Pohár plný vína ocenila nejlepší projektanty a architekty

Tradiční cenu v podobě kartonů kvalitního vína si 23. září ze slavnostního vyhlášení soutěže "Pohár plný vína" odvezli ing. Luboš Vaniš z milevského VL projektu, Jiří Kraus z Chrasti a ing. arch. Miloslav Vorlíček z Příbrami. Prestižní soutěž pořádá společnost KM Beta a.s. již několik let a společenská akce na zámku v Čejkovicích, spojená s oceněním nejlepších projekčních kanceláří a atelierů, je zároveň tradičním místem setkávání projektantů a architektů.

Slunečné páteční odpoledne oficiálně zahájil generální ředitel ing. Jaroslav Vogeltanz svým úvodním slovem. Poté již následovalo ocenění partnerů, udělené letos především za dlouhou dosavadní spolupráci a přízeň věnovanou stavebním materiálům společnosti KM Beta a.s. Poté si hosté již mohli vyzkoušet různé vinařské aktivity od střílení na špačky, skládání lisu, zátkování lahví až po degustaci vzorků. Po celé odpoledne bylo pro všechny účastníky přichystáno několik různých druhů burčáků a navíc se každý mohl zapojit do řízené degustace velmi kvalitních vín.

Večerní program zahájilo na pohled velmi atraktivní dívčí smyčcové trio INFLAGRANTI. A protože k dobrému vínu náleží i dobré jídlo a do vinného sklepa neodmyslitelně patří cimbálové muzika, nesmělo ani jedno chybět. Hosté mohli ochutnat lahůdky místního šéfkuchaře a zazpívat si či zatancovat u cimbálové muziky Javor. Večer se tradičně nesl v příjemné atmosféře.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vítězové 3.ročníku projektantské soutěže

1. místo:
Ladislav Bečvář
penzion PEMITEX s.r.o.
POTŠTEJN, okr. Ústí nad Orlicísoubor PDF


2. místo:
Ing. Arch. Boris RÝDL
rodinný dům DRIS
NOVÝ BORsoubor PDF


3. místo:
Ing. Petr PAVELEC
rodinný dům
Boršov nad Vltavousoubor PDF


Zvláštní ocenění:
Ladislav Bečvář
elegantní řešení střešního pláště
rodinný dům Rychnov nad Kněžnousoubor PDF


Zvláštní ocenění:
Ing. Arch. Viktor SUNEK
nízkoenergetický rodinný dům - Sendwix M2420
Praha 6soubor PDF


Zvláštní ocenění:
Ing. Arch. Václav ULČ
kompletní použití vápenopískových kvádrů 5DF a 8DF
bytové domy Plzeňská ulice, Plzeňsoubor PDF