Hlavn menu

11.3 Taška plastová odvětrací - VENT-FIX

Taška plastová odvětrací je funkční, estetický a kompletní prvek pro odvětrání kanalizačních stupaček, kuchyní, koupelen a WC. Trubka, základní deska, pružná spojka a přípojný adaptér tvoří jednotku. Tuto montážní jednotku zasadíme do střešní plochy a potom ji připojíme.

Taška plastová odvětrací je zhotovena ze speciálního tvrzeného PVC s odolností vůči vlivům teploty, počasí a ultrafialového záření.

Pružná spojka, namontovaná na trubce je opatřena vícestupňovým adaptérem (vhodné pro trubky jmenovité světlosti 70 a 100 mm).

Svou nízkou konstrukcí harmonizuje trubka na odvádění par nenápadně s ostatní střešní krytinou.

       

Technické parametry

  KMB BETA KMB HODONKA
Rozměry (mm) 420 x 331 420 x 332
Hmotnost (kg/ks) 2,2
Materiál PVC
Max. průřez trubky Ø 100 mm
pro střešní sklon 22-45°

- V zimním období může za určitých teplotních podmínek dojít ke kondenzaci a namrzání odparu na krytu a povrchu odvětrací tašky.
- K zamezení sklouznutí zamrzlého kondenzátu doporučujeme dodatečné ochranné opatření, jako např.montáž protisněhových zábran pod tašku odvětrací.
- Použití pro jednu bytovou jednotku.
- Při požadavku napojení většího objemu odvětrávaného vzduchu a páry na jednu stoupačku, je nutné již ve stádiu projektu ,příp. realizace volit odvětrací prvek s nuceným tahem, příp. ventilační turbínu.
- Podle umístění ve střeše musí být taška odvětrací chráněna před nekontrolovaným sesuvem namrzlé sněhové vrstvy, která by ji mohla poškodit. Ochrana se provádí dostatečným rozmístěním protisněhových zábran nad tašku odvětrací:Poznámka:
Doporučujeme odvětrací tašku kotvit dvěma vruty z důvodu ochrany při posunu sněhu na střeše.


Záběr na skladbu napojení ve střeše.


předchozí stránka | obsah | další stránka