Hlavn menu

11.7. Taška betonová - plastová anténní

Životnost a funkčnost střešního pláště je dána nejen kvalitní krytinou, ale i provedením a řešením různých detailů. Spolehlivost celé střechy je určena životností nejslabšího článku.

V současné době se ve střeše používá celá řada plastových doplňků (taška plastová odvětrávací, anténní, plastové úžlabí apod.). U střešních krytin firmy KM Beta, kde je životnost 100 let, což umožňuje poskytovat záruku 30 let, mohou právě plastové prvky dlouhodobou funkčnost střešního systému omezit. Proto se firma zaměřila na tento nejslabší článek a vyvinula tašku betonovou anténní jejíž základní taška s kloubem je celobetonový prvek a krycí kloubová část je z hliníku s barevnou povrchovou úpravou. Její horní část je tvořena odstupňovanými průměry od 23 do 62 mm. Podle použitého průměru trubky se v kloubovém krytu odřízne příslušná část. Taška slouží k řešení prostupu trubky přes střešní plášť (anténa, satelit, bezdrátový internet a jiné zařizovací předměty).

Taška je technickým zdokonalením současně používané tašky plastové anténní.

   

Technické parametry

  KMB BETA KMB HODONKA
Rozměry (mm) 420 x 331 420 x 336
Hmotnost (kg/ks) 5,7
Materiál beton - hlinik
Prostupové průměry (mm) 23, 28, 35, 44, 50, 62
Pro střešní sklon 22 - 45°


Taška plastová anténní

Základní plastová taška s kloubem je stejná jako u tašky plastové odvětrací. Horní část anténní tašky tvoří kloubový kryt s odstupňovanými průměry od 20 do 110 mm. Podle použitého průměru anténního stožáru se v kloubovém krytu odřízne příslušný průměr

Taška plastová anténní je použitelná pro střešní sklon do 50°. Při sklonu od 35° se musí kloubový kryt otočit o 180°.

Anténní stožár se musí připevnit ke střešní krokvi.

   Technické parametry

  KMB BETA KMB HODONKA
Rozměry (mm) 420 x 331 420 x 332
Hmotnost (kg/ks) 1,3
Materiál PVC
Prostupový průřez 20-110 mm
Pro střešní sklon 22 - 50°
Barevnost cihlová, višňová, hnědá, černá


- Podle umístění ve střeše musí být taška plastová anténní chráněna před nekontrolovaným sesuvem namrzlé sněhové vrstvy, která by ji mohla poškodit. Ochrana se provádí dostatečným rozmístěním protisněhových zábran nad tašku plastovou anténní:


předchozí stránka | obsah | další stránka