Vyhledávání

Ceník

V našem ceníku KM Beta je uvedena cena střešní tašky, vápenopískových a pálených cihel, stropu, omítek a malty. Zkrátka naleznete cenu materiál pro celou hrubou stavbu, včetně technických parametrů. Dále dodací podmínky a kontaktní údaje. Co je fér zmínit, ceny uvedeny v ceníku jsou bez slevy. Ceník je ke stažení níže.

Ceník ke stažení Platný od 1. 2. 2024

Výpočet materiálu pro stavbu

Vyvrátíme mýty, které kolují s výpočtem ceny střechy. Cena za střechu za metr čtvereční? Takto cenu nové střechy určitě nezjistíte. Důležité je zohlednit i cenu dalších systémových prvků. U zdiva je třeba zahrnutou všechny stavební otvory. S KM Beta to jde snáz. Stačí si cenu stavebního materiálu spočítat přes nezávaznou bezplatnou kalkulaci podle projektu nebo bez.

Kalkulačka materiálu s projektem

S projektovou dokumentaci nebo s výkazem výměr vám v KM Beta spočítáme cenu a spotřebu stavebního materiálu. Kalkulaci zpracuje přímo výpočtové oddělení, proto se jedná o přesné údaje. Celková cenová kalkulace se pohybuje v toleranci dvou až čtyř procent proti skutečnosti. Rozdíl je přitom v prospěch stavebníka. Cenová kalkulace slouží jako podklad k objednávce.

Chci výpočet

Kalkulačka materiálu bez projektu

Pokud stavebník není s projektem tak daleko, v KM Beta nabízíme možnost výpočtu materiálu bez projektové dokumentace. Po zadaní základních údajů zjistíte představu o ceně. Kalkulačka je členěna do několik kroků, doplněna o přehlednou grafiku, vhodná i pro ty, kteří se v odborných termínech příliš neorientují.

Poslat projekt

Proč KM Beta?

  • Kompletní materiál pro hrubou stavbu od jednoho výrobce
  • Materiál vhodný pro stavbu nízkoenergetického, pasivního domu na novostavby a rekonstrukce
  • Výroba materiálu z přírodních vstupních surovin
  • Zajímavá sleva při odběru materiálu pro celou stavbu
  • Doprava materiálu přímo na stavbu a jeho složení hydraulickou rukou
  • Průkaz energetické náročnosti budovy
  • Nejširší síť obchodních zástupců ze všech výrobců betonové střešní krytiny v České republice

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi střešní krytinou v úpravě Briliant, Elegant, Prima?

Matný je Elegant, lesklý je Briliant, hladká a extra lesklá je Prima. K tomu je pro vás k dispozici hned několik barevných variant. Od klasické cihlové přes šedou, hnědou a černou až po višňovou, modrou a zelenou. Je to na vás...

Jak zjistím spotřebu omítky na m2?

Snadno. Vzorce, papír, pero odložte stranou. Pro výpočet spotřeby můžete využít naši Kalkulačku materiálu bez projektu. Výpočet spotřeby a ceny zjistíte do 5 minut. 

Jak zjistím sklon střechy?

Na zjištění sklonu střechy stačí v mnoha případech pouze úhloměr a vodováha. Prvním krokem je umístit úhloměr na sádrokartonové podbytí. V druhém kroku vodováhu přiložte do středu stupnice tak. Vodováhu držte ve vodorovné pozici. Výslednou hodnotu sklonu získáte odečtením hodnoty úhlu mezi stěnou a vodováhou.

Které zdicí malty je možné použít v zimním období?

U nás v KM Beta je samozřejmostí výroba zdicích malt se zimní úpravou. Od klasických zdicích malt se odlišují přidaným písmenem "Z" v kóde výrobku. 

zdicí malty

 

Existuje záruka na střechu?

My v KM Beta poskytujeme rekordní záruku 50 let, s vědomím, že reální životnost je klidně dvojnásobná. Je fér zmínit, že po pokládce je třeba si střechu zaregistrovat vyplněním a zasláním registračního formuláře

Podle čeho poznám akustické cihly?

Akustické cihly pomáhají předcházet nežádoucímu šíření hluku mezi místnostmi nebo z vnějšího prostředí do budovy. Poznáte je podle vysoké hodnoty vzduchové neprůzvučnosti. Například ty naše akustické cihly dosahují hodnoty až 57 decibelů. Čímž nejenže splňují normy ČSN 73 0532:2020, ale je i výrazně převyšují. 

Více informací naleznete v článku:„ Akustické bloky Sendwix? Ticho ve standardní výbavě."

 

 

Kolik stojí hrubá stavba?

S námi cenu hrubé stavby zjistíte na 3 kliknutí. Stačí navštívit naši Kalkulačku materiálu a vybrat si z možností výpočtu bez projektu (kde se vám po zadaní základních parametrů zobrazí cena a výčet potřebného materiálu), nebo s projektem (kde na základě zaslaného výkazu výměr nebo projektové dokumentace cenovou kalkulaci spočítá přímo naše výpočtové oddělení). 

Je betonová střešní krytina vhodná pro rekonstrukci?

Při výměně střešní krytiny doporučujeme vyžádat si stanovisko statika. Ten nebude primárně řešit krytinu jako takovou, ale statické působení střešní konstrukce na stavbu. Pokud do toho nevstoupí památkáři, je výběr střešní krytiny zcela na osobních preferencích. A co hmotnost krytiny? To tvoří pouze malou část zatížení, váha krytiny je zanedbatelná. Proto lze označit těžkou betonovou krytinu za vhodnou i pro rekonstrukci. 

Více informací u betonové střešní krytiny a její vhodnosti při rekonstrukci naleznete v našem článku „Rekonstrukce střechy? Zvažte beton