Vyhledávání
Efektivní a ekologické řešení. Do výroby se zapojí sluneční energie
Datum
Sdílení

Přes 3 500 čtverečních metrů. Taková je celková plocha fotovoltaické elektrárny vybudované na střeše hlavní výrobní haly hodonínské cihelny. Tato investice významně přispěje ke stabilizaci výrobních nákladů, kromě toho dále sníží uhlíkovou stopu produktů z portfolia KM Beta. Elektrárna může každý rok vyrobit až 740 MWh. 

Fotovoltaickou elektrárnu tvoří více než 1 800 panelů, jejich společný výkon činí 740 kWp. Investice byla rozdělena do dvou etap, celkové náklady jsou přes 20 milionů korun. „Energii využíváme jak pro výrobní technologie, tak i na samotný provoz budovy. Snížení spotřeby elektrické energie odebírané ze sítě odhadujeme na 75 procent,“ vysvětluje výkonný ředitel Ing. Marek Žídek.

Při výrobě zdicího materiálu, betonové střešní krytiny stropů nebo suchých maltových směsí jsou energie jednou z rozhodujících nákladových položek. „Tím, že jsme schopni pokrýt nemalou část spotřeby fotovoltaikou, můžeme stabilizovat náklady. To je v dnešní době turbulentních změn na trhu s energiemi klíčová výhoda, která má potenciál propsat se do cen pro zákazníky,“ dodává Ing. Marek Žídek.

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Ceník ke stažení

    Ceník platný od 1. 2. 2024 PDF 3.71 MB