Hlavn menu

3.12, 3.14, 3.18, 3.19 Univerzální větrací pás hřebene a nároží

Při suchém krytí je větrací pás ideálním řešením. Je univerzální pro hřeben i nároží, a může nahradit kartáčovou lištu univerzální.

BETA Rol celoměděný – větrací pásy hřebene a nároží jsou 100% řešením utěsnění a současně odvětrání hřebenů a nároží s vysokou životností a funkčností.

VentOtec – ekonomické řešení větrání hřebene a nároží.
Al Rol                             BETA Rol celoměděný                           VentOtec                       TOP-Roll

Technické parametry

  BETA Rol celoměděný Al Rol VentOtec TOP-Roll
Materiál celoměděný (Cu) celohliníkový (Al) + barevný polyesterový lak PP mřížka s hliníkovými okraji PP mřížka s hliníkovými okraji
Barva přírodní měděná cihlová cihlová, hnědá, černá cihlová, hnědá, černá
Rozměry délka 5 m, šířka 310 mm
Použití těsnicí a větrací pásy na hřebeny a nároží střech

      


Průřez odvětrání splňuje požadavek normy pro odvětrání střešní plochy. Každý odvětrací otvor má vytaženou manžetu pro bezpečný odvod případného kondenzátu vody.

Boční řasení lze tvarovat tak, aby pás velmi jednoduše kopíroval přesný profil střešní tašky.

Butylová těsnicí páska je upevněná na obou stranách pásu a zajišťuje stálou přilnavost na střešní tašky po vytvarování pružného hliníkového nebo měděného materiálu podle profilu střešní tašky. Materiál odolává povětrnostním vlivům.

Snímací páska kryje butylovou těsnicí pásku a slouží jako nelepivý prostředek u svinutých pásů.

Čištění střechy – BETA Rol celoměděný generuje měděné soli, které zabraňují usazovaní mechů a lišejníků v okolí hřebenů a nároží. Stékající deš- ťová voda tak udržuje střechu čistou.


Montážní postup Postup montáže je obdobný jako při použití kartáčové lišty univerzální. Po připevnění držáku hřebenové (nárožní) latě, fixaci střešní latě do držáků a pokrytí střechy následuje montáž univerzálního větracího pásu.

Pás se přiloží středem na hřebenovou lať z jedné strany hřebene a postupně se rozvine. Po vyrovnání se přibije k lati. Z povrchu samolepicí hmoty se odstraní ochranný polyetylenový pásek. Větrací pás se ručně vytvaruje podle profilu krytiny. Následuje kladení hřebenáčů pomocí hřebenáčových příchytek.

Detail pokládky pásu
předchozí stránka | obsah | další stránka