Vyhledávání
Bonus do nové sezony. Nabízíme cestu k výhodnější hrubé stavbě
Datum publikace
Sdílení

Příznivější ceny. S tímto rozhodnutím vstupujeme do roku 2024. Týká se to zdicích bloků, suchých maltových směsí, stropních systémů a střešní krytiny. Vzhledem k tomu, že jsme výrobci materiálu pro celou hrubou stavbu, představuje to v součtu výraznou úsporu. U běžného rodinného domu i více než třetinové snížení nákladů. Výhodnější ceny jsou zahrnuty v aktuálním ceníku platném od února 2024. Za úpravou cen stojí stabilizace na trhu s energiemi a snížení energetické náročnosti výroby.

Férové ceny, které kopírují náklady. Tedy nejen směrem nahoru, ale i dolů.

To je jeden z principů, na kterých budujeme vztahy se zákazníky. Proto jsme ceny v návaznosti na uklidnění situace na trhu s energiemi okamžitě upravili již v průběhu roku 2023. Nebyly zahrnuty v ceníku, promítaly se ale do našich kalkulací. Stačilo oslovit některého z regionálních manažerů, který připravil výhodnější cenovou nabídku.„Nyní nám situace umožňuje udělat další krok, tedy promítnout nové ceny přímo do ceníku,“ popisuje výkonný ředitel KM Beta Ing. Marek Žídek.

Kromě poklesu ceny plynu, ve srovnání s rokem 2022 na cca pětinu nám úpravy cen umožnily investovat do snížení energetické náročnosti výroby. Jde o instalaci fotovoltaické elektrárny na střechu výrobní haly v hodonínském závodě KM Beta. Tvoří ji více než 1 800 panelů, jejich společný výkon činí 740 kWp. „Energii využíváme jak pro výrobní technologie, tak i na samotný provoz budovy. Snížení spotřeby energie odebírané ze sítě odhadujeme na 75 procent,“ vysvětluje Marek Žídek.

Změna cen se dotkla prakticky kompletního sortimentu KM Beta. Tedy obou zdicích materiálů Profiblok, Sendwix a stropních keramických systémů Miako a Hurdis. U betonové střešní krytiny došlo k úpravě cen základních tašek. Za výhodnějších podmínek jsou dostupné i suché maltové směsi Profimix. Na celé hrubé stavbě tak lze ušetřit zhruba 33 procent nákladů. 

Aktuální ceník najdete na našich webových stránkách nebo přímo na tomto odkazu

Ideální čas stavět

Vysoké ceny energií a tím i růst cen stavebních materiálů spolu s inflací a zvýšením úrokových sazeb hypotečních úvěrů vedly k celkovému útlumu ve stavebnictví. Řada projektů zůstala kvůli nedostatku peněz na papíře, další investoři se rozhodli počkat na lepší časy. A ty přicházejí právě teď.„V reakci na to totiž klesly ceny nemovitostí a kapacity projekčních kanceláří i realizačních firem nejsou plně vytíženy. Zákazníci tak již nejsou nuceni brát toho, kdo má zrovna čas, ale mohou si při realizaci stavby vybírat ze širší nabídky kvalitních firem. To spolu s aktuálním snížením cen produktů od nás a očekávaným poklesem úrokových sazeb v letošním roce vytváří ideální podmínky pro stavbu,“ dodává Marek Žídek.

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat