Vyhledávání
Cihlové stěny: místo palet rovnou vyzděné stěny
Datum publikace
Sdílení

Menší nároky na počet řemeslníků, úspora nákladů až o 40 procent. Tak to vypadá, když do hlavní role obsadíte cihlové stěny. Prostřednictvím této technologie jsme už zrealizovali několik staveb. 

Cihlové stěny vyrábíme z materiálu Sendwix a Profiblok. V případě vápenopískového zdiva Sendwix je možné zvolit tloušťku stěn 175, 200 nebo 240 milimetrů, u páleného zdiva Profiblok 240 a 300 milimetrů. „V našem portfoliu zákazník nalezne tradiční a prověřené zdicí materiály Sendwix a Profiblok. Ve spojení s automatizovaným zděním přidáváme zcela nové možností," uvádí výkonný ředitel KM Beta Ing. Marek Žídek. Rychlost realizace je srovnatelná s modulární výstavbou, zůstávají ale zachovány benefity zděné stavby.

„Cihlové stěny nabízejí ve srovnání s běžnou technologií výstavby úsporu o 40 procent," doplňuje Ing. Marek Žídek. 

 

 

 

 

Jak vypadá realizace v praxi? 

Začíná se zaměřením základové desky a vytyčením polohy stěn. Pokračuje se instalací distančních podložek a zhotovením maltového lože. Na připravený podklad jsou jednotlivé stěny ukládány jeřábem. Po přesném usazení a svislém vyrovnání se fixují šikmými vzpěrami. Ty se odstraňují až po zajištění prostorové stability. Reálný scenář hrubé stavby může vypadat takto: v 7:00 přijíždí kamion s cihlovými stěnami, v 17:00 je hotová stavba jednoho patra. Tvrzení o rychlosti se opírá na příkladu skutečných staveb. 

„Máme za sebou několik projektů reálných zákazníků. Získali jsme při nich cenné zkušenosti a hlavně si vyzkoušeli, že stavbu jednopodlažního rodinného domu lze skutečně realizovat za jeden pracovní den,“ dodává Marek Žídek.

Popis procesu od objednávky po realizaci 

V první fázi se řeší, zda konkrétní projekt lze touto formou realizovat. Následně se zpracuje orientační cenová kalkulace. V návaznosti na to je vytvořena výrobní dokumentace a stanovena konečná cena. Po odsouhlasení se zahájí výroba. Ta trvá přibližně tři až čtyři týdny. 

Často se ptáte:

Jaký je rozměr cihlových stěny? 

Jednotlivé stěny mohou mít délku až 6 metrů a jejich součástí jsou i překlady nad okny.

Lze výstavbu realizovat i bez předchozích zkušeností? 

V KM Beta nabízíme možnost absolvovat zaučení v našim školícím centru. Nicméně není to nutností. Kromě toho, že je výstavba domu z cihlových stěn rychlá, je taky velice snadná. 

Další stavby

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat