Vyhledávání
Vše, co byste měli vědět o sádrovém potěru (alfa sádře)
Datum publikace
Sdílení

Sádrový potěr je moderním materiálem na bázi síranu vápenatého, který se rovněž označuje jako alfa sádra. Jedná se o materiál pro provádění vyrovnávacích podkladních potěrů v interiérech a k vytváření plovoucích a připojených potěrů určených k položení podlahové krytiny.

Použití sádrového potěru

Sádrový potěr je ideální zejména jako podkladní vrstva ve vnitřních prostorách, ať už se jedná o rodinné domy, byty či kancelářské budovy. Potěry z alfa sádry mají výborné samonivelační vlastnosti i skvělé rozlivové vlastnosti, nemusíte se je bát použít ani v kombinaci s podlahovým topením, ba naopak. Alfa sádra zajistí dokonalé obtékání trubek podlahového topení a tepelnou akumulaci podlahové plochy. Vytváří dokonalý vodorovný povrch bez tvorby šlemu, který je nutný po vyschnutí a vytvrdnutí vždy vybrousit, jak je to běžné u anhydritových podlah. Navíc se z těchto podlah neuvolňují žádné škodlivé látky a pH podlahy je blízké lidské pokožce.

 

 

Jak se alfa sádra vyrábí

Sádrový potěr je moderním potěrovým materiálem pro realizaci podlahových vrstev. Jedná se o potěr na bázi hemihydrátu síranu vápenatého. Pojivo je získáváno ze syntetického sádrovce. Z tohoto produktu se během dalších procesů získává alfa sádra, která je základem pojiva pro výrobu lité podlahy. Přidáním dalších chemických komponentů ovlivňujících rychlost tuhnutí a množství přidané vody se získá pojivo, které dodává lité směsi patřičné vlastnosti.

Jediný výrobce 100% alfa sádry v České republice

Jsme jediný výrobce 100% alfa sádry u nás v republice. Zakoupením našeho samonivelačního sádrového potěru Profimix na bázi alfa sádry získáte podlahu s dokonalým povrchem, výbornou tepelnou akumulací a teplotní setrvačností. 

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat