Vyhledávání
Přemýšlíte jak uspořit na renovaci? Nápovědou může být dotace Oprav dům po babičce
Datum publikace
Sdílení

Na jedné straně touha mít vlastní bydlení, na straně druhé vysoké životní náklady, nízké dostupnosti hypotečních úvěrů. Vysvobození z této situace představují dotační programy na rekonstrukce a zajímavé slevy na stavební materiály.

Od 19. září se spustil dotační program Oprav dům po babičce pro bytové domy. A již v úterý 26. září se žadatelé mohou zaregistrovat se svými rodinnými domy. Cíl je přitom stále stejný - ulehčit dostupnost bydlení, a to mladým domácnostem. Na finanční podporu dosáhnou vlastníci jednoho bytového domu, rodinného domu nebo rekreačního objektu staršího 10 let, který je využíván k trvalému bydlení. Podmínkou je, aby žadatel v tomto domě bydlel alespoň dalších 10 let po rekonstrukci. Žadatel musí být rovněž ekonomicky aktivní.

rekonstrukce střechy

Charakteristika dotace Oprav dům po babičce 

Dotace se vztahuje na zateplení domů, kde se výška podpory pohybuje od 30 000 do 1 000 000 Kč. Tuto dotaci je možné rozšířit o další stavební projekty, jako například výměnu zdroje tepla, fotovoltaiku, využití dešťové vody, zelenou střechu. Při pořízení fotovoltaické elektrárny hovoříme o podpoře kolem 60 000 - 200 000 Kč. Když se rozhodnete zateplit svůj dům a na střechu instalovat fotovoltaickou elektrárnu, můžete k výše zmíněným částkám přičíst ještě další peněžní bonus 10 000 Kč. 

Jaké výhody z dotace plynou stavebníkovi? 

  • zálohový finanční podpora ještě před nebo po rekonstrukci 
  • zajímavý bonus při využití dvou dotací například při zateplení a fotovoltaice 
  • za každé nezaopatřené dítě může žadatel získat bonus 50 000 Kč, přičemž tento bonus se vztahuje i na děti, které se narodí do roku 2030

Žádáte o dotaci na fotovoltaiku? 

fotovoltaika

U starších střech je nutné posoudit stav krytiny. Životnost fotovoltaických panelů je 25, klidně až 30 let. Je tedy nutné vědět, zda totéž vydrží i střecha. V případě krytiny se nevyplácí dělat kompromisy. Raději zvolit krytinu s dlouhou zárukou, třeba my v KM Beta na tu svou poskytujeme záruku 50 let, která je vysoko nad rámec zákonem určené doby. V našem portfoliu najdete ucelený systém střešních prvků (od kolektorových tašek, přes tašek kabelových prostupů). A odteď spouštíme žhavé slevy na svou krytinu. Například 1 m2 krytiny Beta lze získat za 260 až 350 Kč s DPH. 

Výměna střechy aneb. hmotnost krytiny není argumentem

I když betonová krytina patří mezi těžké krytiny, nelze její hmotnost považovat za nevýhodu. Krov musí být dimenzovaný na extrémní výkyvy počasí - kombinaci zatížení sněhem i větrem působící silou několika tun na m2. Hmotnost samotné krytiny v takovém případě téměř nehraje roli.  V čem se jednotlivé krytiny opravdu liší je jejich schopnost eliminovat hluk. Tašky z betonu tlumí vnější hluk, a rozdíl poznáte i při běžném dešti. A co bude vaše nová střešní krytina stát? Zjistíte to velmi snadno. Stačí svůj stavební projekt zaslat přes naši Kalkulačku materiálu, kterou naleznete zde a za pár dnů od nás obdržíte cenovou kalkulaci s přesným rozpisem materiálu. 

dotace oprav dům po babičce

 

 

Další stavby

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat