Vyhledávání
Jak se zbavit mechu na střeše? Řešením je Beta Prima
Datum
Sdílení

Střecha situovaná na severní stranu s menším sklonem, kde voda odtéká pomaleji. K tomu poblíž potok nebo les. To může být předzvěst výskytu mechu a lišejníků. Objeví se nezávisle na typu střešní krytiny, ať už se jedná o skládanou, plechovou nebo šindelovou. Jak odstranit mech ze střechy? Naštěstí existují osvědčené návody, jak mech na střeše zlikvidovat. Když se pustíte do obnovy, můžete střechu rovnou zmodernizovat použitím krytiny v povrchové úpravě, která je vůči mechům a lišejníkům odolná.

Čištění střechy od mechu: nejprve tlak, pak chemie

Likvidace mechu na střeše mnozí mylně provádí jen chemií. Nejsnazší cestou. Jenže aplikací tradičního roztoku ze skalice modré nebo jiného postřiku to opravdu nestačí. Na první pohled mech a lišejníky zahubí, zbytky však nadále na střeše zůstanou. Kde tedy začít? Jakou zvolit efektivní cestu jak zničit mech na střeše? Hrubé nečistoty na střeše odstraňte mechanicky. Na to se vám bude hodit vysokotlakový čistič s rotační tryskou, která odstraní nečistoty ve styčných plochách krytiny, která jsou špatně přístupná. Poté se aplikuje postřik. Ideální je vše ukončit opláchnutím krytiny.

Po odstranění mechu na střeše můžete přistoupit k renovaci krytiny akrylátovou barvou. Barva se naředí s vodou a zpracuje s míchadlem. Nanáší se plochým štětcem, případně stříkací pistolí. Postupuje se v několika pásech od hřebenáče k okapům.

Pokud obnovujete, pusťte se už přímo do rekonstrukce střechy

„Technologie, materiály i postupy se vyvíjejí s cílem zlepšit funkčnost a životnost. Je dobré popřemýšlet, zda i střechu v tomto směru posunout dál,“ hovoří technolog KM Beta Ing. Jakub Hemza. Řeč jde o povrchovou úpravu Prima, nabízenou u střešní krytiny Beta. Díky svému extra lesklému a odolnému provedení představuje řešení jak mechům a lišejníkům významně předcházet. Ideální je střešní krytinu navíc kombinovat s měděnými prvky – zejména hřebenovými a úžlabními pásy, které dokáží účinně zlikvidovat mech na střeše.

 

střecha Beta Prima

 

Vzhledem k aktuální slevě, může být střešní krytina Beta v povrchové úpravě Prima zajímavou variantou. Pokud chcete vědět na kolik by vás tato rekonstrukce vyšla, můžete využít naši Kalkulačku materiálu, kde představu o nákladech zjistíte do 5 minut. Stačí pouze zadat rozměry, typ střechy a objeví se vám přehled produktů.

Pokud budete potřebovat s něčím poradit, neváhejte využít naši síť obchodních zástupců. Tu máme nejširší z řady výrobců betonové střešní krytiny. Náš zástupce vám rád pomůže i poblíž vašeho domu.

zástupce KM Beta

 

Další stavby

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Ceník ke stažení

    Ceník platný od 1. 2. 2024 PDF 3.71 MB