Vyhledávání
Hladké povrchové úpravy? Minimální údržba, maximální komfort
Datum publikace
Datum aktualizace
Sdílení

Hladkost. Evokuje čistotu a jemnost. V případě střešní krytiny jde o schopnost odolávat kromě vlivů povětrnostních, také procesům biologickým. Jak to funguje a jaké jsou možnosti? 

Vznik hladké povrchové úpravy

Hladké povrchové úpravy obsahují tři ochranné vrstvy. V praxi to funguje tak, že střešní krytina opatřená hladkou úpravou eliminuje tvorbu mechu a pomáhá zabraňovat usazování nečistot na střeše.

Jaké jsou varianty hladké krytiny?

Na trhu se nabízí dvě hladké povrchové úpravy – Prima a Samet. První typ je známý již několik let. Střechám dodává lesk, díky kterému krásně vyniknou. Druhá povrchová úprava Samet představuje v našem portfoliu úplnou novinku. Má za cíl dokonale splynout s okolní architekturou. Střechu zahaluje do matných tónů. Nejenže obě hladké úpravy vytvářejí zajímavou hru světla a stínů, ale také ukazují, jak má vypadat stoprocentně odolná střecha. Pro své funkční a estetické vlastnosti sednou ke každé stavbě, ať už se jedná o rekonstrukci nebo novostavbu.

 

Jaké střešní krytiny jsou opatřeny hladkými povrchovými úpravami?

Hladké povrchové úpravy jsou dostupné pro střešní krytiny řady Beta a Rota. Za těmito modely stojí rekordní záruka 50 let, výborná mrazuvzdornost, nízká nasákavost, vysoký akustickým útlum a akumulační schopnost. K tomu je u Bety možnost výběru ze čtyřech barev. Od klasické cihlové, přes višňovou a hnědou až po antracitově černou. Je to na vás… Spolehnout se můžete i na veškeré střešní doplňky, také vyrobené z betonu a opatřené hladkou povrchovou úpravou. Střechu tak posouvají do 21. století. 

 

Kde začít?

Výpočtem. „Často stavebníky zajímá i cena. Proto jsme v KM Beta vyvinuli webovou aplikaci, kde si uživatel spočítá cenu a spotřebu materiálu na 3 kliknutí,” uvádí výkonný ředitel KM Beta Ing. Marek Žídek. Stačí si vybrat ze dvou možností: Kalkulačku materiálu bez projektu nebo Kalkulačku materiálu s projektem. Ta první počítá na základě projektové dokumentace nebo výkazu výměr. Druhá dokáže výpočet i bez dokumentace. Stačí zadat základní údaje o střeše – rozměry a tvar. Následně se zobrazí soupis položek včetně jejich ceny. 

Začtěte se do některého z našich předchozích článků:

Další stavby

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat