Vyhledávání
Minimalistický dům ze Sendwixu a střechou Beta
Sdílení

Střídmý, jednoduchý, promyšlený, tak bychom mohli charakterizovat rodinný dům, který se nachází v jihočeské obci Chelčice. Obdélníkový zděný dům se symetrickou sedlovou střechou skvěle zapadá do stávající zástavby i do okolní volné krajiny a je postaven v pasivním standardu.

Kvalitní a bezchybná neprůvzdušnost (vzduchotěsnost) obálky budovy by měla být základem každého domu, avšak u pasivních domů je dokonalá vzduchotěsnost naprosto nezbytná. Takové netěsnosti v obvodových konstrukcích totiž způsobují tepelné ztráty, které vám „vyvětrají“ nejen dům, ale při dnešních cenách energií bohužel i vaši peněženku.

Jelikož chtěli investoři zamezit zbytečným tepelným ztrátám, rozhodli se proto pro náš zdící systém Sendwix. Ten má díky velké tepelné kapacitě a objemové hmotnosti materiálu schopnost akumulovat teplo a dlouhodobě udržovat požadovanou stabilní teplotu vnitřního prostředí jak v zimně, tak i v létě. Což v reálu znamená velkou úsporu energií. V zimě méně protopíte a naopak v létě se dům nepřehřívá a vy nemusíte hned zapínat klimatizaci, protože v domě je příjemně i ve velkých vedrech. 

Na stavbu obvodových stěn tohoto domu byly mimo jiné použity cihly tloušťky 175 mm a 240 mm, jejich použitím se dosáhlo navýšení vnitřního prostoru, výsledkem je tedy více užitné podlahové plochy při zachování všech vlastností, které od pasivního domu očekáváte.

Na střechu tohoto minimalisticky řešeného rodinného domu si u nás majitelé rovnou vybrali střešní krytinu Beta Elegant v černém provedení, která celou stavbu vkusně doplňuje, ale je také odolná a funkční. Vše pro svoji hrubou stavbu tady našli u nás, pod jednou střechou. 

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat