Vyhledávání
První základní škola v pasivním standardu
Sdílení

Můžeme si říct, že je to taková běžná základní škola, a i když to na první pohled nemusí být zřejmé, v mnoha ohledech se jedná o průkopnickou stavbu nečekaných kvalit. Díváte se na první základní školu v republice, která splňuje pasivní energetický standard. Unikátní stavba z našeho zdiva získala Cenu Ministerstva pro místní rozvoj v soutěži Stavba roku 2020.

Na veřejné budovy, obzvláště školní zařízení jsou kladeny vysoké technické nároky, nebylo tomu jinak ani v případě tohoto projektu. Kromě legislativních požadavků na stavbu, které je nutné dodržet, se investoři rozhodli postavit budovu v pasivním standardu s důrazem na tepelnou akumulaci, zisk užitné podlahové plochy a dostatečný akustický útlum.

Pro tento veřejností i odborníky oceňovaný projekt zvolili na obvodové, vnitřní nosné a akustické stěny jako optimální materiál náš systém Sendwix, který jim umožnil vyřešení všech požadavků, které na stavbu měli.

Výplňové konstrukce obvodových stěn a vnitřní akustické příčky jsou realizovány z našich bloků. Akumulační parametry Sendwixu přispívají k tepelné stabilitě budovy a jeho štíhlost zase umožňuje velkou variabilitu ve výběru typu a tloušťky tepelné izolace. Díky tomuto lze dosáhnout výborných tepelně-izolačních parametrů obálky budovy při relativně malé celkové tloušťce stěn, což umožnilo v tomto případě i nezanedbatelný zisk podlahové plochy. Jelikož se jedná o projekt školy, tak důležitou roli sehrál i vysoký akustický útlum zdiva (například při tl. 240 je Rw=57 dB).

Jednoduchá architektura a citlivá práce s materiálem, jejich výsledkem je skromná, moderní a funkční budova. Můžete posoudit sami, jak se přelomový projekt povedl.

 

Použité materiály

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat