Vyhledávání
Nízkoenergetický bytový dům v Nupakách
Sdílení

V souvislosti s moderní stavební praxí je vidět velký potenciál v nízkoenergetických a pasivních domech. V posledních letech jsou trendem ve výstavbě rodinných i bytových domů, s tím jde ruku v ruce ekonomická úspornost provozu těchto staveb. Nízkoenergetické a hlavně pak pasivní domy jsou mimořádně aktivní při vytváření celkové pohody domova a bydlení.

Tento trend vede výrobce stavebních materiálů pro hrubou stavbu ke stálému zlepšování tepelně technických parametrů zdiva pro obvodové stěny. A my v KM Beta nejsme výnimkou. Již řadu let vyrábíme sortiment zdicích bloků Sendwix. Jeho základem je vápenopískový blok, který je navržen na požadavky pro stavby nízkoenergetických a pasivních domů. Jeho hlavní předností je vysoká pevnost, akumulační schopnost a příznivé akustické parametry. S těmito vlastnostmi investor ušetří hlavně na provozních energiích jak při vytápění v zimě, tak i v létě při chlazení objektu. 

Developerská společnost zaměřená na výstavbu domů pro bydlení DIREKT DEVELOPMENT s.r.o. hledala vhodný stavební materiál na realizaci projektu Vila Nupaky pro své klienty, který měl splňovat parametry nízkoenergetických požadavků. Díky požadovaným technickým a užitným vlastnostem našli cestu ke zdicímu systému Sendwix. 

„V maximální míře jsme stavební materiály vybírali takové, aby byly ekologické. Navíc jsou také šetrné k přírodě při jejich výrobě a pokud možno recyklovatelné,“ řekl jednatel společnosti DIREKT DEVELOPMENT s.r.o. Karel Horešovský. 

„Bytový dům Vila Nupaky je navržen v nízkoenergetickém standardu. Nízkoenergetický koncept jsme připravovali už při zrodu projektu. Kompaktní tvar domu, orientace fasády a umístění oken, orientace bytů na jih, to je základ pro dobrý výsledek. Dostatečná tepelná izolace všech konstrukcí, ale zejména potom obvodu fasády a střešního pláště, garantuje tepelnou stálost objektu, a to včetně zmírnění přehřívání objektu. Všechny tyto požadavky nám nejlépe splňoval zdicí systém z vápenopískových cihel Sendwix,“ dodal Horešovský.

Bytový dům je navržen jako třípodlažní objekt s pěti byty a garážemi. Svislé konstrukce stavby jsou realizovány z vápenopískového zdiva Sendwix, které díky své vysoké pevnosti umožňuje realizaci tenkých nosných stěn a tím je získána i větší užitná podlahová plocha.

Cílem energeticky úsporné stavby BD Vila Nupaky z vápenopískových cihel Sendwix je přinést svému uživateli nemalé úspory na provoz domu nebo bytu, a to po celý rok. Nestačí ušetřit jen v zimě na vytápění, ale velkou úsporu je možné hledat také v letním období, kdy venkovní teploty stoupají i po dlouhou dobu k vysokým číslům a domy se postupně začínají přehřívat. Topení i chlazení objektu je běžně řešeno zařízeními, která jsou závislá na elektrické energii, což zvyšuje náklady na provoz. U nich se ale může stát, že přestanou fungovat, někdy i na delší dobu (porucha, výpadek energií apod.). V těchto případech pak záleží také na celkové konstrukci stavby a použitých materiálech (hlavně na zdivu), jak dlouho jsou schopny udržet požadovanou teplotu interiéru. Materiály s vysokou akumulační schopností, jako je vápenopískové zdivo Sendwix, ji zajistí dlouhodobě i při výpadku topení nebo chlazení, nebo naopak se nemusí zařízení vůbec spouštět, protože je teplota prostředí stabilní.

     Akumulační parametry vápenopískového zdiva patří k nejvyšším mezi ostatními materiály pro zdění hrubé stavby. Výhodou systému Sendwix je tenké nosné zdivo (již od tl. 175 mm) a široký výběr typů a tloušťky tepelné izolace, díky čemuž lze dosáhnout výborných tepelně-izolačních parametrů obvodových stěn při jejich relativně malé celkové tloušťce. I proto si investor zvolil tento systém pro stavbu nízkoenergetického bytového domu v Nupakách.

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.
    Spočítat