Vyhledávání
Stavba v pasivním standardu ze Sendwixu
Lokace
Sdílení

Majitel této stavby v jižních Čechách je jak projektant, tak realizátor staveb. Hned od začátku měl jasnou představu o svém bydlení - chtěl stavbu v pasivním standardu, aby byla co nejvíce funkční a sloužila k jeho plné spokojenosti.

Když se projdete po ulici, s největší pravděpodobností pasivní dům od běžného nerozeznáte. Zásadním rozdílem je, že od běžných novostaveb můžete ušetřit až 80% nákladů na vytápění. Celkově je komfort bydlení v pasivním domě s klasickou novostavbou jen těžko srovnatelný.

Základem pasivního domu je kvalitní návrh a umístění na pozemku, které využívá vhodné orientace k světovým stranám. Takový dům ale nestačí jen dobře vymyslet, velmi důležitý je i proces jeho realizace. Aby dům dodržel všechny technické požadavky, které jsou na pasivní standard kladeny, a spotřebovával minimum energie, je stěžejní vybrat vhodné zdivo.

Výběr konstrukčního systému pro svou stavbu důkladně zvážil i majitel. Základ pasivních domů totiž spočívá ve vynikajících tepelnětechnických parametrech a eliminaci tepelných mostů, proto se rozhodl pro zdící systém Sendwix, se kterým lze těchto parametrů bez problémů dosáhnout.

Tepelnětechnická kritéria jsou pro pasivní domy prvořadá, neboť se minimalizují vstupy primární energie. Bloky Sendwix díky své vysoké hmotnosti mají oproti vylehčeným jednovrstvým konstrukcím jedinečnou schopnost tepelné akumulace. Ta umožňuje pohodlně překlenout teplotní výkyvy mezi dnem a nocí bez nutnosti zapnutí otopné soustavy. A výrazný tepelný komfort si majitel stavby dopřává nejen v zimě, ale i v letních měsících, kdy se díky této vlastnosti zdiva dům nepřehřívá.

Použité materiály

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat