Vyhledávání
Atypický dům se střechou sahající k zemi
Sdílení

Dům se střechou padající až k zemi určitě upoutá pozornost. Atypické stavby nesou DNA společnosti Master Design – architektonické studio a projekční kancelář s vlastní stavební firmou. Jak je dům koncipován a jak do této koncepce zapadá zdivo Sendwix?

Tři prostory v jedném celku

Stavba je navržena s ohledem na tři různé funkce. První západní část domu plní potřeby hostů a dětí. Můžete v ní najít dva pokoje a společnou koupelnu. Východní část domu je zaměřena na rodiče, zde se nachází ložnice, samostatná koupelna a průchozí šatna. Mezi západní a východní částí leží místnost sloužící k setkávání. 

 

 

 

Když se přemýšlí z čeho stavět...

Dilema výběru zdiva byla vyřešena už v samotném úvodu. Na atypické prvky je vhodné upřednostnit zdivo. 

„Čím těžší je použitý zdicí materiál, tím více možností máme. Platí to třeba v případě využití velkých prosklených ploch,“ říká spoluzakladatel a jednatel Master Design Jan Jadrníček.

Master Design ve svých projektech často pracuje s vápenopískovými zdicími bloky Sendwix. Důvod? Jejich vysoká objemová hmotnost. 

„Únostnost je na podobné úrovni, jako v případě betonu. V létě se nepřehřívá, v zimě dlouho drží teplo. Tepelný komfort je přitom jedním z rozhodujících faktorů pro kvalitu bydlení,“ popisuje Jan Jadrníček vlastnosti materiálu z písku a vápna, který si zvolil i pro svůj vlastní dům.

Použité materiály

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.
    Spočítat