Vyhledávání
Administrativní budova v níž je příjemně i v největších vedrech
Sdílení

Posledních roky a nyní obzvlášť se mluví o úsporách tepla na vytápění, což je nepochybně zásadní téma, ale zapomíná se někdy na druhou stranu mince v podobě problému letního přehřívání budov. Letní vedro v kanceláři není vůbec příjemné.

Vysoké teploty, kterým musíme stále častěji čelit, všeobecně zatěžují lidský organismus, lidé mohou být často více vyčerpaní a nesoustředění, což se odráží na pracovním výkonu. Okamžitou úlevu od vysokých teplot obvykle přináší klimatizace, jenže ta se sebou může přinést i zdravotní rizika. Je velkým žroutem energií, a to i v případě použití jejích energeticky úspornějších variant. 

Na zdravé a příjemné pracovní prostředí pro své zaměstnance mysleli při stavbě této budovy a snažili se eliminovat přehřívání budovy pomocí stavebních prvků, což se neobešlo bez výběru vhodného zdícího systému. Investoři zvolili náš Sendwix z několika důvodů, podstatným faktorem pro ně byla akumulační schopnost zdiva, což je zásadní vlastnost pro udržení konstantní teploty vnitřních prostor.

Použitím cihel Sendwix se zabrání v horkých letních měsících přehřívání prostor, zároveň se výrazně zkrátí i topná sezóna, protože systém umožňuje pohodlně překlenout teplotní výkyvy mezi dnem a nocí v přechodných obdobích bez nutnosti zapínání otopné soustavy. Investoři tak ušetří náklady za energie jak na chlazení, tak na vytápění budovy.

Významnou úlohu hraje v každé administrativní budově i zvuková neprůzvučnost. Naše aku cihly mají výborné akustické vlastnosti a pomohou odstínit hluk z rušné ulice a zajistí potřebný klid na práci.

Nechte se inspirovat stavbou ze Sendwixu a pro ještě více inspirace a informací se obraťte klidně přímo na regionálního manažera ve vašem kraji. 

Použité materiály

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat