Vyhledávání
Dům od podlahy až po střechu z našich materiálů
Tagy
Beta černá
Sdílení

Podlahu z našeho samonivelačního sádrového potěru, stěny z vápenopískových bloků Sendwix a na střeše krytina Beta. Tak je postaven jednopodlažní rodinný dům nedaleko Žiaru nad Hronom. Investor si ulehčil výstavbu na maximum. Všechny konstrukční materiály pro hrubou stavbu jsme mu vyrobili v našich jihomoravských závodech v Bzenci a Kyjově. 

Dům má za cíl vytvořit zdravé a energeticky nenáročné prostředí. Původně byl dům projektován pro jiný zdicí systém. Před výstavbou ale došlo ke změně. Na základě našich referencí a dodat kompletní materiál pro stavbu byl projekt přepočítán na vápenopískový zdicí systém Sendwix. 

 „Plní mé současné potřeby, koncipován je i na případnou změnu životní situace. Cílem pro mě nebyla stavba jako taková, ale výsledek v podobě bydlení, které mě nebude ubírat volný čas na úklid a údržbu,“ popisuje motivaci k zvolenému řešení investor Ján Lazar.

V hlavní roli písek a vápno

Obvodový plášť je koncipovaný jako douvrstvý, kdy s ohledem na eliminaci rosného bodu ve zdivu a tepelných mostů je oddělena nosná a tepelněizolační funkce. Základním prvkem jsou v tomto případě vápenopískové zdicí bloky Sendwix v šířce 240 milimetrů, pro kontaktní zateplení padla volba na 25 centimetrů polystyrenu. Pro příčky postačuje Sendwix s šířkou jen 115 milimetrů. Sendwix je totiž charakteristický vysokou pevností, díky čemuž je možné stavět štíhlé stěny a tím může investor získat více prostoru pro život. 

Od podlahy po střechu

Kromě zdicího systému Sendwix byly na stavbě použity i další naše materiály. Jde o lepidla a malty, samonivelační sádrový potěr Profimix a především betonová střešní krytina Beta. Volba padla na černé provedení v povrchové úpravě Briliant. Na střeše jsou umístěny také systémové prvky v podobě tašek pro odvětrání a prostupem pro komín. 

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat