Vyhledávání
Rota zvládne i náročné povětrnostní podmínky
Tagy
Prima černá
Sdílení

Možná vás při prvním pohledu napadne, že díky svým liniím je Rota předurčena pouze pro moderní stavby. Jak se ale můžete přesvědčit, sluší jí to i na tak tradiční stavbě, jako je srub, kde se přírodní prvky dřevostavby skvěle doplňují s moderním designem střešních tašek Rota.

Při návrhu šikmé střechy je nutné zvážit několik faktorů. Tím základním činitelem, který byste měli vzít v úvahu, jsou místní klimatické podmínky, kterým bude střecha vystavena. Taková zima totiž prověří doslova každou střechu.

Protisněhová opatření je důležité poctivě navrhnout, pokud chcete mít jistotu, že vám odtávající sníh nepoškodí střechu, nestrhne okapy, nebo vás či kolemjdoucí neohrozí na zdraví. Majitelé této stavby, která je umístěna v oblasti, kde o sněhovou nadílku není nouze, proto nenechali nic náhodě.

Aby majitelé předešli možným škodám na majetku či zdraví, které mohou být způsobeny sesuvem sněhu ze střechy, použili na své střeše protisněhové tašky a zábrany. A nešetřili s nimi, což však má své plné opodstatnění.

Opatření proti sesuvu sněhu mají totiž optimální účinek, pokud je na střeše použit dostatečný počet. Zábrany chrání především samotnou krytinu před následky sesuvu zmrzlého sněhu a ledu. Přispívají i k rovnoměrnému rozložení sněhu na střeše a zabraňují tak možnému přetížení střechy. Pomocí háků na dřevenou kulatinu na střechu také upevnili kulatinové sněhové zábrany, aby zabránili sesuvu sněhu přes okap.

Povězme si to upřímně, problémům je lepší předcházet, než je pak s mnohými komplikacemi řešit. Krytina Rota je díky moderním technologiím vhodná, jako i v tomto případě, pro použití v horských oblastech s vysokými sněhovými srážkami. 

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat