Vyhledávání
Funkční odvětrávání je základ nejen u srubu
Tagy
Elegant višňová
Sdílení

Když se řekne dřevostavba, většina lidí si představí romantické bydlení ve srubu uprostřed tichého hvozdu a přesně to je případ tohoto domu. Betonová střešní krytina Hodonka už jen vkusně doplňuje masivní dřevěnou konstrukci. Současně jí poskytuje ochranu před všemi rozmary počasí.

Volba střešní krytiny je důležitou součástí obálky každého domu. Aby střecha byla dlouhodobě funkční, je třeba dbát na výběr kvalitních materiálů i precizní montáž. V žádném případě se nevyplatí podcenit odvětrávání střechy, a to nejen u dřevostaveb.

Nedostatečné nebo žádné odvětrání může vést k mnoha problémům, nejčastějším je pronikání vlhkosti do konstrukce střechy. Dlouhodobá vlhkost se stává ideálním terénem pro tvorbu hniloby a plísní, které v důsledku mohou zapříčinit nejen poškození střechy, ale i zdravotní obtíže. Abyste jim předešli, je nutné dosáhnout proudění vzduchu pod střešním pláštěm.

Pokud se bavíme o vlhkosti, je dobré připomenout si, že není řešením dokonale zabránit vlhkosti dostat se do střešní konstrukce, ale je nutné ji ze střechy bezpečně odvést, tedy odvětrat. Proto je mj. důležité použít dostatečné množství větracích tašek.

Správné odvětrání zároveň snižuje teplotní rozdíly různých částí střechy. V létě větrací tašky zabraňují přehřívání vzduchu pod taškami, čím se zvyšují tepelná pohoda v podkroví. Teplota krytiny totiž může v parných dnech dosahovat až k 80 °C. Zásluhou funkčního odvětrávání ve spojení s tepelnou izolací ale nedochází k přenosu vyšších teplot do interiéru. Naopak v zimě se omezí nerovnoměrné odtávání sněhu a následné namrzání na stinných místech střechy. 

Problematika odvětrání střechy je samozřejmě mnohem komplexnější, podrobnější informace k tomuto tématu naleznete v Technické příručce k betonové střešní krytině.

Vyhledejte nejbližšího regionálního manažera na 3 kliknutí!

Regionální manažeři v KM Betě působí po celé České republice. Vyhledejte toho nejbližšího Poradí vám, ve kterém z více než 500 prodejních míst je naše zboží skladem.

    Kalkulačky materiálu

    Využijte naše kalkulačky, které za vás jednoduše spočítají spotřebu materiálu.

    Spočítat